Rojava’da TKP/ML-TİKKO Karargahına Sabotaj Girişimi!

Rojava’da TKP/ML-TİKKO Karargahına Sabotaj Girişimi: Hedef Türkiye’li Devrimciler

Rojava’da Haseki bölgesinde yer alan TKP/ML-TİKKO Karargahının bulunduğu alanın giriş yoluna ne zaman konulduğu belli olmayan el yapımı patlayıcı döşendi. Döşenen patlayıcı Karargah ve bölgedeki askeri güce su sevkiyatı yapan tanker sürücüsü YPG’li savaşçının sabah saatlerindeki geçişi sırasında patladı. Patlama sonucu su tankerinde maddi hasar meydana gelirken, hafif yaralanma dışında can kaybı ve zarar oluşmadı.

Hedef Türkiye’li devrimciler

Patlayıcının konulduğu tarihin TKP/ML-TİKKO Komutanı Nubar Ozanyan’ın ölümsüzlüğünün 1.yılında yapılacak etkinlikle aynı gün olması, Türkiye’li devrimcilerin hedef alındığını gösterdi. Yüzlerce Türkiye’li devrimci ve YPG savaşçısı bugün Rojava TKP/ML TİKKO Karargahında Nubar Ozanyan için yapılacak etkinlikte yer alacak.

Haseki Bölgesinde MİT ve Çeteler birlikte örgütleniyor

Son 2 aydır Rojava’nın Haseki bölgesinde yaşanan suikast ve sabotaj girişimleri, ele geçirilen saldırganların ifadeleri MİT ve IŞİD’i işaret ediyor. Özellikle yoğun askeri gücün bulunduğu karargahlar ve araçlarıyla hareket halinde olan savaşçılar motorsikletlerle hedef alınıyor.

Aynı zamanda YPG üniformaları giyerek, sivil halka yönelik de öldürme eylemleri, halkı YPG’ye karşı kışkırtmak için yapılıyor.

TKP/ML- TİKKO Rojava Karargahının bulunduğu alana yönelik geçtiğimiz ay içerisinde benzer bir yöntemle sabotaj girişimi olmuş, savaşçıların dikkati ile patlayıcılar bulundukları yerden kaldırılmıştı.

Bugün yaşanan bu saldırı üzerine TKP/ML TİKKO Rojava Komutanlığı yazılı bir açıklama yayınladı.

Yapılan açıklamada “Komutan Nubar Ozanyan yoldaşın anmasının yapılacağı günün sabahında yapılan düşman saldırısının hedefinde TİKKO savaşçıları vardır. Dost ve düşman bilsin ki hiç bir düşman saldırısı bizleri devrim ve özgürlük yürüyüşümüzden alıkoyamaz. Engelleyemez” ifadelerine yer verildi.

Açıklamanın tamamı aşağıdaki gibidir:

“HASEKE’de TİKKO KARARGAHINA DÜŞMAN SALDIRISI

16 Ağustos sabahı saat 7. 15 de düşman tarafından yerleştirilen patlayıcı sonucu karargahımıza ve dost güçlerimize su taşıyan bir YPG savaşçısı yaralandı. Aracı hasar gördü. Aracın geçişi sırasında patlayan mayın çevrede büyük bir gürültü yarattı. Mayının hedefinde Türkiyeli devrimciler özellikle TİKKO SAVAŞÇILARI vardır. TİKKO’ nun Rojava topraklarında ki savaş ve direniş kararlılığı ve pratiği her türden faşistin ve gericinin dikkat ve ilgisini çekmekte hedefi durumuna gelmektedir. Zorluklar ve engeller hangi çapta ve nitelikte olursa olsun hiç bir şey özgürlük ve devrim mücadelesini engeleyemez. Komutan Nubar Ozanyan yoldaşın anmasının yapılacağı günün sabahında yapılan düşman saldırısının hedefinde TİKKO savaşçıları vardır. Dost ve düşman bilsin ki hiç bir düşman saldırısı bizleri devrim ve özgürlük yürüyüşümüzden alıkoyamaz. Engelleyemez.

TKP/ML -TİKKO ROJAVA KOMUTANLIĞI

16 Agustos 2018″