TKP/ML-TİKKO ROJAVA KOMUTANLIĞI: “HPG Komutanı Mahir Atakan Ölümsüzdür!”

HPG Komutanı Mahir Atakan Ölümsüzdür

11 Ağustos günü düşmanın saldırı sonucu HPG komutanlarından Mahir-ATAKAN yoldaş Dersim-Pülümür kırsalında şehit düştü.  Seyit RIZA’nın Ali Şer’in geçtiği yollardan bu kez Heval Mahir-Atakan on yoldaşıyla birlikte geçti. Direnişin bilinci ve ruhu Dersim topraklarında asla eksik olmadı. Olamayacaktır da. Dersim de meşe ağaçları gerillasız açmaz. Munzur-Taxar suyu gerillasız akmaz. Dersim halkı gerillasız olmaz. Çünkü bu toprakların gerçek dervişleri gerillalardır. Gerillasız toprak ve yaşam olmaz. Gerilla, toprakları ve halkı terk etmez. Bedenen ayrılsa bile düşünceleri, anıları durmadan dolaşır.  Topraktan kayalardan soykırımdan kimliğini alan gerilla hakikat yolcuları olarak dolaşacaktır.

“Nasıl ki her devrimci eylem, yüzde yüz başarıyla sonuçlanmazsa her devrimci özgürlük yürüyüşünün sonunu görmeye bilir. Ancak bu gerçeklik onun anlam ve değerinden hiç bir şey kaybettirmez. Devrim ve kurtuluş uğruna yürütülen mücadelede her kayıp halkın ve yoldaşların yüreğini acıtır.  Ancak bazı kayıplar vardır yaptıklarının ve kazandırdıklarının büyüklüğü kadar yakar. Heval Mahir-Atakan’ın kaybı büyüktür. Çünkü o hem HPG komutanı hem de Türkiyeli devrimcilerin sağlam güvenilir bir dostu, HBDH’in güçlenmesi ve gelişmesi için büyük emek veren değerli bir kadrosuydu. Bütün zaman ve anını faşizme ve soykırımcı Türk devletine karşı savaşıma adadı.

“Özgürlüğün yükü ağırdır. Özgürlük isteyene dünya da rahat yok. Savaş ve direnişten başka seçenek, ölümden başka yol yoktur.  15 Ağustos atılımının ön gönünde Şehit düşen HPG komutanı tüm yaşamının her anını inatla, iradeyle, bedelle özgürlük uğruna adadı. HPG komutanı Heval MAHİR-ATAKAN’ı saygı ve minnetle anıyor özgürlük ideallerine bağlı kalacağımızın sözünü veriyoruz.

Heval Mahir-Atakan Ölümsüzdür

Kahrolsun Faşizm Ve Her Türden Gericilik

Yaşasın Özgürlük Ve Kurtuluş Mücadelesi.

TKP/ML-TİKKO ROJAVA KOMUTANLIĞI

Ağustos 2018