Ş. Kemal Pir İntikam Milislerinden Mersin’de Demir Yollarına Sabotaj Eylemi

Mersin’de Demir Yollarına Sabotaj Eylemi

Kürdistan ve Türkiye cezaevlerindeki tutsaklar Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan üzerindeki tecride karşı yeni bir direniş başlattı. 27 Kasım PKK’nin kuruluş yıldönümünde başlatılan bu direniş hamlesi hem Kürt halkı hem de bölge halkları açısından çok önemli ve değerlidir. Bir halkın geleceğini ideolojisini önderliğini tecrit ile bitirmeyi amaçlayan faşizm ve onun destekçileri şunu bilsin ki: Bir halkın önderliğini mücadelesini bu şekilde bitiremezsiniz. 40 yılı aşmış bir mücadele ve PKK önderlik gerçeği olan bu hareket sadece Kürdistan’a değil tüm Ortadoğu ve dünya halklarına umut ışığı olmuş ve özgürlük umutlarını yeşertmiştir.

Faşist iktidar her süreçte olduğu gibi bu kez de zindanlarda büyük bir baskı işkence ve izolasyon politikası devreye sokmuş durumda. Ne kadar devrimci tutsak, gazeteci, aydın siyasetçi varsa bu işkence politikası ile esir almakta ve imha etmek istiyor. Ancak bizler biliyoruz: Tarih her zaman direnenleri yazar ve direnenler kazanır. Amed zindan direnişinde nasıl ki bu halkın önder kadrolarını bitiremediler ve bu direniş dağlara yayıldı ve bugünlere geldiyse, iki yıl önce başlatılan ve birçok yoldaşımızın şehadeti ile daha büyük bir direnişe imza atan 200 günlük açlık grevi direnişi nasıl İmralı işkence sistemini parçaladıysa bu seferde bu işkence ve faşizm yıkılacak özgürlük kazanacaktır. Başlatmış olduğumuz hamle de belirttiğimiz gibi iddia ve eylemimiz büyük olacak faşizm yıkılacak özgürlük kazanacak.

8 Aralık gece saatlerinde Mersin Çilek mahallesi mevkiinde Devlet Demir Yolları’na Şehit Kemal Pir intikam milislerimiz bir sabotaj eylemi düzenlemiştir. Devlet Demir Yolları’na ait yük trenlerinde ve vagonlarda özel şirketlere ait onlarca araç ve konteyner tespit edilmiştir. Büyük güvenlik önlemleri altında taşınan bu araçlara milislerimiz eylem düzenlemiş, eylem sonucunda 4 konteyner tamamen imha olurken, birçok araç ve konteyner da zarar görmüştür. Milislerimiz eylem sonrası güvenli bir şekilde alandan çekilip üstlerine dönmüştür.

Bu eylemimiz ile zindan direnişlerini selamlıyor ve tüm halkımıza çağrı yapıyoruz. Onlar bizlere Kemal Pirlerin İbrahim Kaypakkayaların mirasıdır bizler de HBDH milisleri olarak diyoruz ki Amed Zindan direniş ruhu ile bu direnişi sahiplenelim faşizmi yıkıp özgürlüğü hep beraber sağlayalım.

 

Ş. Kemal Pir İntikam Milisleri