Şan Olsun 51. Yılında Partimiz TKP-ML’ye!

Şan Olsun 51. Yılında Partimiz TKP-ML’ye!

Komünizm bayrağını 51. yıldır dalgalandıran Türkiye proletaryasının öncü müfrezesi TKP-ML’ye bağlı Ortadoğu Komitesi bir etkinlik gerçekleştirdi. TKP-ML TİKKO ve KKB savaşçılarının katıldığı etkinlik açılış konuşması ve saygı duruşu ile başladı.

Seminer ve kültürel çalışmaların yer aldığı etkinlik iki bölüm şeklinde gerçekleştirildi ve TKP-ML Ortadoğu Parti Komitesi temsilcisi Ünal Demirdağ’ın sunumu ile başladı.

Demirdağ konuşmasına “TKP-ML’yi anlamak ve anlatmak komünist önder İbrahim Kaypakkaya yoldaşın devrimci görüşlerini ve kesintisiz savaşımını anlamaktır. Kurtuluş öncümüz İbrahim Kaypakkaya yoldaş kurmuş olduğu partisiyle özdeşleşmiştir” sözleri ile başladı. Devamında “Komünist önder sadece Türkiye ve T.Kürdistanı topraklarının öncüsü değildir. O, aynı zamanda Ortadoğu halklarının da devrimci öncüsü ve yol göstericisidir” dedi ve konuşmasına şöyle son verdi; “Herkesi Kaypakkaya yoldaşın kurduğu parti saflarında örgütlenmeye ve halk ordusu saflarında faşizme, feodalizme, her türden gericiliğe ve ataerkiye karşı savaşmaya çağırıyoruz.

Soru cevap şeklinde ele alınan seminerin ardından Grup Nisan Güneşi Türkçe ve Kürtçe bir müzik dinletisi yaptı. Etkinlik Arapça 51 yıllık Parti tarihini anlatan sinevizyon gösterimi ve halk oyunları ekibinin hazırladığı gösterim ve halaylarla sona erdi.