Tekoşîna Anarşîst: Lorenzo’nun şehit düşmesinin ardından bir yıl geçti

Lorenzo’nun şehit düşmesinin ardından bir yıl geçti

Kuzey ve Doğu Suriye’de devam eden çatışmalar, yaklaşmakta olan tehditler ve gelişmekte olan sosyal değişimler karşısında inanılmaz derecede zor sorularla karşı karşıyayız. Değiştirmeyi hedeflediğimiz bu gerçeklik karşısında bir tavır almak zorundayız. Bu yolu ilkelerimiz, fikirlerimiz, hayallerimiz ve kolektif ruhumuz tarafından yönlendirilen devrimciler olarak yürümeliyiz. Rojava ve Kuzey Doğu Suriye’deki Kadın Devrimine katılmak bizi insan olarak dönüştürüyor ve devrimci bir yaşamın yolunu anlama şeklimizi değiştiriyor.

Bu yolu, bir yıldır sensiz yürüyoruz, Lorenzo. Yine de yüreklerimizde ve aklımızda bu yolu seninle birlikte adımlıyoruz. Sen bir devrimci olarak özgür bir yarın için Suriye halkıyla omuz omuza savaşmak, militanlığı geliştirmek ve bireyselliğe meydan okumak, devrimci dinamiklerin kavrayışını inşa etmek için her şeyini verdin. Yaşam savaşında, yüreğini takip ederek mücadelenin saflarına girdin.

Bu savaşta yaşamlarını yitiren yoldaşlarımız, mücadelede bizlere her zaman yol göstermektedir. Yolumuzu aydınlatan onların anılarıdır. En karanlık saatte, her şey korkunç göründüğünde, sizi düşünüyoruz şehit yoldaşlarımız. Bu ruhlarımızı yüksek tutuyor ve bize devam etmemiz için güç veriyor.

Lorenzo’nun yaşayan anısını kutluyor ve tebrik ediyoruz. Fırtınada yağmur damlası olmaya çalışmak, gerçekten umut veren ve yaşamlarımızı değiştiren çabadır.

Ciao Orso (Hoşçakal Orso)

Tekoşîna Anarşîst

 

Englısh: https://www.tkpml.com/tekosina-anarsist-1-year-since-lorenzo-fell-sehid/