TKP-ML EB: Şehit Düşen Yoldaşlarımızın Hatırası Mücadelemizde Sonsuza Kadar Yaşayacak!

Hindistan Komünist Partisi (Maoist)’e 28 Temmuz- 3 Ağustos 2021 Şehitler Haftası Mesajı

Şehit Düşen Yoldaşlarımızın Hatırası Mücadelemizde Sonsuza Kadar Yaşayacak!

Hindistan’da Yeni Demokratik Devrim mücadelesinde canlarını feda edenleri anmak için Hindistan Komünist Partisi (Maoist) tarafından ilan edilen 28 Temmuz-3 Ağustos Şehitleri Anma Haftası vesilesiyle TKP-ML olarak dünyanın dört bir yanındaki devrimci ve komünist şehitleri saygıyla anıyoruz.

Komünist ve devrimci hareket, şehitlerin anısını çeşitli şekillerde yaşatmaya çalışır. Hindistanlı Maoist yoldaşlar da Halk Savaşı’nın gelişmesiyle ölümsüzlerin sayısı arttığı için tüm şehitleri anmak için özel bir hafta ilan ettiler. Her yıl 28 Temmuz-3 Ağustos tarihleri arasında tüm dünyada Hindistan Yeni Demokratik Devrimi ve komünizm mücadelesinde hayatlarını feda edenler için Şehitleri Anma Haftası olarak kabul edilmiştir. HKP (Maoist)’in bu tarihleri seçmesinin nedeni, Charu Mazumdar’ın (28 Temmuz 1972) ve birkaç hafta önce Kanai Chatterji’nin (18 Temmuz 1983) şehit edildiği tarih olmasıdır.  Charu Mazumdar ve Kanai Chatterji, CPI’nin (Maoist) kurucu liderlerinden ikisidir.

Tüm komünist partilerin tarihi, devrim davasına tam bağlılık, özverililik ve komünist ve etik değerlere tam bir sadakat, proleter disiplin, zorlukları yenme kararlılığı ve “akıntıya karşı yüzme” iradesi gibi çok özel komünist özelliklere ve devrimci geleneklere sahip cesur şehit örnekleriyle doludur. Kuşkusuz bu komünist partilerden biri de Hindistan Komünist Partisi (Maoist)’tir.

Şehitlerimizin hafızası ve mücadelesi mücadelemizin yolunu aydınlatmakta, hedeflerimizi netleştirmekte, azim ve cesaretimizi artırmaktadır. Onlar büyük bir görevi bize devrederek aramızdan ayrıldılar. Değer ve önemlerinin daha da artırdığı bu misyonu yerine getirmek hepimizin görevidir.

Bu görevi yerine getirmek için komünistlerin en güçlü silahı uluslararası birleşik mücadele ve bu mücadeleyi örgütleyecek enternasyonal bir örgüttür. Ancak Maoistler, sadece komünist enternasyonalin kurulmasına değil, aynı zamanda dünya çapında anti-emperyalist, anti-faşist güçlerin ortak mücadelesine öncülük etmek zorundadırlar. Dünya devrimi için temel mesele, Lenin’den bir benzetme kullanacak olursak, tüm dereleri tek bir nehirde birleştirip iktidara yönlendirebilme yeteneğine sahip olmaktır. Çünkü gerçek devrimci siyaset, hayattaki çelişkiler dikkate alınarak gerçekleştirilebilir.

Emperyalizme, kapitalizme, feodalizme ve her türden gericiliğe karşı enternasyonalist ortak mücadelemizde şehit düşen yoldaşlarımızın hatırası sonsuza kadar yaşayacaktır.

 

Yaşasın Marksizm-Leninizm-Maoizm!

Yaşasın Halk Savaşı!

Yaşasın proleter enternasyonalizm!

Yaşasın tüm dünyadaki Maoistlerin birliği ve ortak mücadelesi!

Devrim ve komünizm şehitleri ölümsüz!

 

Türkiye Komünist Partisi – Marksist Leninist (TKP-ML)

Enternasyonal Büro

Temmuz 2021

Englısh: https://www.tkpml.com/tkp-ml-international-bureau-message-for-communist-party-of-india-maoist/