TKP-ML Komünist Kadınlar Birliği:Erkek egemen faşist düzene karşı bir kez daha Rojava’dan boy veriyoruz!

Erkek egemen faşist düzene karşı bir kez daha Rojava’dan boy veriyoruz!

 

Ellerimizde yeşeren Rojava Devrimi, Rojava Kadın Devrimi için isyanı büyütmeye ve yeni bir yaşamı inşa etmeye devam ediyoruz.

Faşist TC devleti en azılı biçimde devrime ve inşa edilen yeni toplumsal düzene saldırarak Rojava’da yaşayan halkları topraklarından göç etmeye zorluyor, katliamlarla dize getirmek istiyor. Rojava’da kadınların kazanımlarını yok etmeye, kadın bedenine yönelik şiddeti meşrulaştırmaya çalışıyor.

Bunun son örneğini 21 Ekim günü Eyn İsa’nın Mişrefa köyünde, DAİŞ çeteleri tarafından kaçırılıp köle olarak alınıp satılan kadınlar kendilerine reva görülen kadere razı olmayıp ellerinde silahları ile yaşamı yeniden yaratmaya çalışırken Türk çeteleri ile yaşanan çatışmada yaralı olarak esir alınan YPJ savaşçısı Çiçek Kobanê’de gördük.

Rojava’yı işgal girişimleri aslında erkek egemenliğinin de bütün gericiliği ile yeniden hortlaması anlamına geliyor. Bu nedenle Rojava’ya yapılan bu saldırı, başta Rojavalı kadınlar olmak üzere Ortadoğu’da ve bütün dünyada kadınlara yapılan saldırılardır.

Yaşamı savunuyor, geleceğimizi kendi ellerimizle inşa ediyoruz!

Komünist Kadınlar Birliği olarak Rojava’dan sesleniyoruz. İşgalin ilk gününden itibaren direnişin içinde yer alan kadınlar olarak, Rojava’da işgale karşı kadınların sesi olmayı sürdüreceğiz.

İşgalci soykırımcı Türk devleti ve çeteleri, DAİŞ zihniyetiyle kadın varlığına saldırıyor. Bu saldırının aynı zamanda direnişi büyüten kadınlardan korkunun dışa vurumu olduğunu biliyoruz.

Ataerkil gerici zihniyetin bir tezahürü, faşist gerici zihniyetin ordusunun her fırsatta önce kadınlara bedenleri üzerinden saldırdığını bize bir kez daha kanıtladı. Halklara korku verirken önce kadınlara “ayar” vermeye çalışan tüm faşist ataerkiye karşı her yerde “Biji Berxwedana Rojava” sloganını Çiçek Kobane için daha da yükselteceğimize ve Rojava’daki kadın devrimini sonuna kadar savunmaya devam edeceğimize söz veriyoruz.

Yaşasın Kadın Dayanışması!

Jin Jiyan Azadi!

 

TKP-ML Komünist Kadınlar Birliği

26 Ekim 2019

 

Englısh: https://www.tkpml.com/tkp-ml-communist-womens-union-were-growing-up-against-the-male-dominated-fascist-order-once-more-from-rojava/