TKP/ML MK-SB’den Şehitler Haftası Açıklaması: “ONLAR Kİ YAŞAMLARINI ARMAĞAN EDEREK DEVRİME, UMUDA CAN VERDİLER! PARTİ VE DEVRİM ŞEHİTLERİ KAVGAMIZDA YAŞIYOR!”

ONLAR Kİ YAŞAMLARINI ARMAĞAN EDEREK DEVRİME, UMUDA CAN VERDİLER!
PARTİ VE DEVRİM ŞEHİTLERİ KAVGAMIZDA YAŞIYOR!

Çeşitli Milliyetlerden Halkımıza,

Komünizm yolunda ölümsüzlük mertebesine ulaşanları…,

Devrim için toprağa düşenleri…,

Halk uğruna güneşe gömülenleri…,

Parti ve devrim şehitlerini anıyoruz!
Devrim gibi büyük alt üst oluşlar, nice devrimler sonucu ulaşılacak komünizm gibi davalar, elbette ki kitlelerin eseri olacaktır. Emekçi sınıflar, ezilenler ve yoksullar; büyük savaş ve muharebeler yürütecek, kurtuluşlarını kendi elleriyle gerçekleştireceklerdir. Bunun kendiliğinden olmayacağı da bir o kadar gerçektir.
Bu kavga ve direnişlerin bedel ödeyen ve ödemeye hazır olan öncüleri komünistler ve devrimcilerdir. Ölüm göze alınmadan, bu kararlılık sergilenmeden, hiçbir davayı ileri taşımak ve zafere ulaştırmak mümkün değildir.
Devrim için her biri yıkılmaz bir anıt olarak yaşayacak şehitlerimiz, kavgamıza yenilmezlik tohumları ekerek, bayrağı bizlere devrettiler. Onlar, hiçbir kişisel çıkar gütmeden, özel bir hesap yapmadan, halkın kurtuluşu uğruna savaşı yaşam felsefesi edinmişlerdi. Bu yüzden yaşamla pazarlık etmedi, zalime boyun eğmedi, ölüme yenilmediler.
Yolumuzu aydınlık, umudumuzu gerçekçi, zaferimizi ulaşılabilir kılan en somut varlığımız onlardır. Ölümsüzlük yolculuğunu büyük bir vakur ve gururla adımladılar. Bizlere meşale olacaklarını, artlarından geleceğimizi, onlar gibi savaşacak, onlar gibi öleceğimizi bilmenin inancıyla, kendilerinden önce ipi göğüsleyenlerin peşinden gittiler…

Devrimciler, Yoldaşlar,
İdeolojik-siyasal hattımızın şekillenmesinde, önderlik kademelerinde onlar vardı. Partimizin kurulup, geliştirilmesi ve zaferlere taşınmasında başrolü onlar oynadı. Sahip olduğumuz değerlerin yaratılmasını onlara borçluyuz. Bulunduğumuz mevzilerin örülmesi onların sayesindedir…
Partimiz, şehit yoldaşlarımızın omuzlarında yükseldi. Onlarla var oldu. Onların üstün mücadele ruhu ile ilerledi. Tarihi sürecindeki en önemli kazanımlarını, yoldaşlarının kavgaya can bedeli atılım gösterdiği dönemlerde elde etti.
Bütün yenilgilere, gerilemelere, hata ve zaaflara karşın; lekelenemeyecek cevherini, özünü ve değerini, şehit yoldaşlarına borçludur. Her türlü saldırıya, ihanete ve engellemeye rağmen yıkılmayacak bir yapı oluşmuşsa; bütün zorluklar karşısında yılmayacak, umutsuzluk yayanlara aldırmayacak bir gelenek yaratılmışsa, bunu da şehit yoldaşlarımıza borçluyuz.
Ölümsüz yoldaşlarımız, komünizm uğruna yürütülecek bir mücadelenin gerektirdiği bütün zorlukların üstesinden gelmeyi bildiler. Bu uğurda tam bir özveriyle hareket ettiler, azimli, kararlı ve cesurdular. Devrim mücadelesinin ölümü hiçe sayan bir çizgide, kıyasıya ve kesintisiz bir kavgayla sürdürülmesi halinde zafere taşınacağını biliyorlardı. Bunu kanıtladılar.
Bunun için kitlelerin onlar gibi sahici öğretmenlere ihtiyacı vardı. Tarih hep böylesi yol açıcılar, böylesi önderler ve öncüler ile yol aldı. Onlar da bu misyonu yerine getirmekle, ardıllarına devrettikleri bayrağın daha da yükseklere taşınması yolunda mücadele geleneğini güçlendirmiş oldular.
Bu savaş geleneği sayesindedir ki, şehit yoldaşlarımızın gözü arkada kalmayacak, bedenleri toprağa karışsa da devrimci ruhları kavgamızda yaşayacak, uğruna can verdikleri devrim ve komünizm davası mutlaka zafere ulaştırılacaktır.

DEVRİM VE KOMÜNİZM ŞEHİTLERİ ÖLÜMSÜZDÜR!
ANDIMIZ ODUR Kİ, UĞRUNA ŞEHİT OLDUKLARI DEVRİMİ ZAFERE TAŞIYACAĞIZ!
KAHROLSUN EMPERYALİZM, FAŞİZM VE HER TÜRDEN GERİCİLİK!
KAHROLSUN KOMPRADOR PATRON-AĞA DEVLETİ!
YAŞASIN PARTİMİZ TKP/ML, ÖNDERLİĞİNDEKİ TİKKO ve TMLGB!
YAŞASIN DEMOKRATİK HALK DEVRİMİ!
YAŞASIN HALK SAVAŞI!
TKP/ML MKSB
Ocak 2008