TKP-ML TİKKO Genel Komutanlığı: Komutan Fazıl Botan Ölümsüzdür!

Komutan Fazıl Botan Ölümsüzdür!

Özgürlüğü arayanların komutanı PKK Merkez Komite Üyesi Fazıl Botan (Ahmet Şeker) arkadaş bütün ömrünü düşmana karşı savaşarak geçirdi. Yaşama herkesten daha yüksek anlam biçtiği, özgürlüğe herkesten daha çok değer yüklediği için savaştı. En değerli varlığını özgürlüğe adayarak savaşmak herkesin harcı değildir. Kolay değildir bir ömür, durmaksızın, soluk soluğa düşmana karşı savaşmak…

Dile kolay, dört parça Kürdistan dağlarında 30 yıl aralıksız savaşmak. Fazıl Botan, kolay olmayan bir yolu seçerek ve son nefesini verinceye dek devrimci görevlerini yerine getirmeye çalıştı. Ölümle karşılaşmaktan korkmadı. Biliyordu ki, özgürlüğe inanan ve çarpan bir yürek varsa ölüm yok olur.

Botan, Kandil, Behdinan, Xakurke, Zap ve Rojava’da düşmana kan kusturmak, işgali ve soykırımı durdurmak komutan Fazıl’a yakışırdı. O, gittikleri her yerde arkalarında kan izi bırakan işgalcilerin ordularına karşı savaşarak tarih yazdı. Yaşamı boyunca çok iyi öğrendi ki, destansı bir direniş verilmeden tarih yazılamaz.  Ancak olağanüstü bir direniş ve savaşla zulüm orduları durdurulup yenilgiye uğratılır.

Kürdistan’ın her parçasında bütün işgalci ordularına karşı savaştı. Taktikte geliştirdiği ustalıkla usta bir gerillacılık örneği verdi. Düşmana sarsıcı darbeler vurarak savaşın öncüsü ve komutanı olmayı başardı.

Bundandır ki, savaşçıların ve biz devrimci dostlarının derin saygısını, halkın büyük sevgisini kazandı.

Bundandır ki, direnişin ve savaşın unutulmazları arasında saygın yeri aldı. Bu saygınlığı, emek ve yüksek cesaretiyle elde etti. Çünkü o, geride yazılmaya değer örnek bir pratik bıraktı. Sadece savaşıyla değil kurduğu sistemle, geliştirdiği gerillacılık taktikleriyle sayısız savaşçıyı eğitip yetiştirdi.

İşgalci zulüm orduları her türlü saldırıyı yapabilir ancak özgürlük hayallerine zincir vuramazlar.

Hayalleri uğruna yürüyenleri ve dövüşenleri durduramazlar.

Komutan Fazıl Botan Ölümsüzdür!

Şehit Namırın!

TKP-ML TİKKO Genel Komutanlığı

29 Mart 2023