TKP-ML TİKKO GENEL KOMUTANLIĞI: CEREN GÜNEŞ YOLDAŞI, UNUTMAYACAK, KAVGASINI YARIM BIRAKMAYAĞIZ!

ROJAVA TOPRAKLARININ KARARLI VE DİRENGEN KOMUTANINI,

CEREN GÜNEŞ (ÖZGE AYDIN) YOLDAŞI, UNUTMAYACAK,

KAVGASINI YARIM BIRAKMAYAĞIZ!

Rojava halkı ve Türkiye Devrimci Hareketi, faşist TC işgaline karşı direnişte bir devrimciyi, bir komutanı daha yitirdi. Devrimci Komünarlar Partisi/Birlik, Merkez Komite üyesi ve Enternasyonal Özgürlük Taburu komutanlarından Ceren Güneş, savaş cephesinde yaralandıktan sonra 3 Kasım günü ölümsüzleşti.

TC faşizmi ve çetelerinin 9 Ekim günü Rojava topraklarına saldırısı karşısında bir an bile tereddüt etmeden siperlerde görev üstlenen Ceren Güneş’i, Rojava halkı ve savaşçı güçleri asla unutmayacaklardır.

Ceren Güneş, 4 yıldır DAİŞ gericiliğine karşı üstlendiği tüm görevleri layığı ile yerine getirerek Rojava Devrimi’nin savunulmasında devrimci misyonunu yerine getirmişti. Onu cesaret ile yürüttüğü kavgasında ve Enternasyonal Özgürlük Taburu’nun komutanlığı sayesinde bir devrimci olarak tanıdık. O, bir kadın devrimi de olan Rojava Devrimi’nin oluşmasına bir kadın devrimci, savaşçı ve komutan olarak önemli katkılarda bulundu. Aynı zamanda Rojava Devrimi’nin savunulması noktasında tereddüt etmeden hayatını ortaya koyarak, halkların demokratik kazanımları karşısındaki devrimci misyonunu bizlere miras olarak bıraktı.

Ceren Güneş’in devrimci pratiği, cesareti, kararlılığı, yönelimi tüm devrimcilere yol göstermektedir.  Onun devrimci pratiğinden öğrenecek, yürüdüğü zorlu yollardan geçecek, siperlerinde mevzi tutacak ve TC faşizmini bu topraklardan söküp atacağız. Bu, halkımıza ve bu toraklarda şehit düşmüş binlerce savaşçıya sözümüzdür. Faşizme ve soykırımcı geleneğe karşı olan savaşımızı, Ceren Güneş’in gösterdiği cesaret ve kararlılıkla yükselteceğiz. İşgal edilen her bir Rojava toprağı geri alınana kadar mücadelemizi sürdürmeye kararlıyız. Bu iddiamızı şehitlerimizin izinden yürüyerek yerine getireceğiz.

TKP-ML TİKKO savaşçıları olarak Ceren Güneş’i asla unutmayacağımızın, yarım kalan düşlerini mutlaka yerine getireceğimizin sözünü veriyoruz. Rojava topraklarını kana bulayan faşizmden ve gericilikten hesap soracak, tüm şehitlerin intikamını mutlaka alacağız.

 

CEREN GÜNEŞ’İ KAVGAMIZDA YAŞATACAĞIZ!

BİJİ BERXWEDANA ROJAVA!

FAŞİZME GEÇİT YOK! NO PASARAN!

YAŞASIN ENTERNASYONAL DAYANIŞMA!

 

TKP-ML TİKKO GENEL KOMUTANLIĞI

5 Kasım 2019