TKP-ML Komünist Kadınlar Birliği-Rojava: BU TOPRAKLARA DÖRT MEVSİM BAHAR GELENE DEK!

Bütün mevsimler tutsak düşse de yangına

Her bahar Dicle’yi emzirir dağlar

Bahar, Dicle’nin dağları kucakladığı yerde başlar…”

BU TOPRAKLARA DÖRT MEVSİM BAHAR GELENE DEK!

Cinsiyete göre “kahramanlaşmaya” inat, tarihe kadın devrimi olarak not düşülen Rojava topraklarında kadın savaşçıların, komutanların diyarında ölümsüzleşen Ceren yoldaşı GÜNEŞ’e uğurluyoruz.

Biz onu tanıdık, sevdik ve şimdi zılgıtlarla güneşe yolculuyoruz…

Sokak gösterilerinin, barikatların, savaş siperlerinin korkusuz militanının, Ceren’in faşist Türk devleti ve çetelerinin 9 Ekim’de başlayan işgaline karşı direnişte 3 Kasım 2019 tarihinde ölümsüzleştiği haberini aldık. Enternasyonal Özgürlük Taburu ve Kürdistanlı devrimcilerle birlikte, Serakaniye-Til Temir hattındaki savaş mevzilerinde direnen yoldaş Ceren, tıpkı daha önce güneşe uğurladıklarımız gibi kadın özgürlük mücadelemizde ve kadın devrimimizde yaşayacak.

Sözümüz var bu topraklarda kanının son damlasına kadar savaşan Raperin’e, Sarya’ya, Cemre’ye, İvana’ya, Barin Kobane’ye, Arın Mirkan’a…

Sözümüz var tüm güneşe uğurladıklarımıza…

Biz Rojava’da savaş siperlerinde işgalcilere karşı savaşan TKP-ML’ye bağlı Komünist Kadınlar Birliği savaşçıları olarak Rojava kadın devrimi kazanımlarını yok etmeye, kadın bedenine yönelik şiddeti meşrulaştırmaya çalışan ataerkil sisteme karşı şimdi Serekaniye cephesinde, Rojava’nın bütün sokaklarında Ceren Güneş yoldaşın izinden yürüyecek, onun bu topraklarda sesini, direnişini haykıracağız.

 

İşgalciler yenilecek! Biz kazanacağız!

Rojava halklarının üzerinde parlayan GÜNEŞ hiç sönmeyecek!

 

TKP-ML Komünist Kadınlar Birliği-Rojava

5 Kasım 2019

Englısh: https://www.tkpml.com/tkp-ml-communist-womens-union-rojava-until-spring-comes-in-all-season-on-these-lands/

Kürtçe: https://www.tkpml.com/tkp-ml-yekitiya-jinen-komunist-rojava-heya-ji-van-axan-re-car-demsalan-bihar-were/