TKP-ML TİKKO GK: Devrimin Muzaffer Sesi Şimdi Yüreklerimizde!

Devrimin Muzaffer Sesi Şimdi Yüreklerimizde!

Peru Komünist Partisi (PKP) önderi yoldaş Gonzalo, yakalandığı ağır hastalık sebebiyle ölümsüzler kervanına katılmıştır. ABD emperyalizmi ve onun kuklası olan Peru devleti, tüm ağır tecrit koşullarını Başkan Gonzalo üzerinde uygulayarak hastalığının tedavi edilmemesini sağlamış ve zamana yayılmış bir “öldürme” planı gerçekleştirmişlerdir. Emperyalistler ve onların kuklaları olan devletler er ya da geç bu politikaların hesabını vereceklerdir.

Başkan Gonzalo, yaşamı boyunca savunduğu Marksizm-Leninizm-Maoizm’den asla taviz vermemiş, tüm karşı-devrimci saldırı ve ağır tecrit koşullarına karşın son nefesine kadar mücadele etmeye devam etmiştir.

Yoldaş Gonzalo, Halk Savaşı stratejisine ve Başkan Mao’ya karşı post-modern ve modern revizyonist saldırıların dorukta olduğu bir süreçte, Peru’da faşist iktidara karşı Halk Savaşını başlatarak önemli başarılar kazanmıştır. Başkan Gonzalo önderliğindeki PKP, Peru halkına dayatılan köleliğin, emperyalizme bağımlılığın karşısında MLM bayrağını onurla dalgalandırmıştır. Peru halkı başta olmak üzere Latin Amerika ve dünya ezilen halklarına zafer umudu taşımıştır.

Umut rüzgarlarının Peru’dan doğru dünyaya yayılmasını engelleyemeyen ABD’nin himayesindeki Peru’nun faşist iktidarı, esir alınan yoldaş Gonzalo’ya diz çöktürememiştir. Kafeslere kapatılarak ya da deniz altındaki zindana konularak sesi kesilmek istenmiş, türlü propagandalarla komünist kişiliği/önderliği karartılmak istenmiştir. ’92 yılına kadar MLM ideolojisini Peru özgüllüğüne uyarlama başarısı sergileyen Başkan Gonzalo, düşmana esir düştükten sonra da mücadelesinden asla vazgeçmemiş, 30 yıl süresince bulunduğu tutsaklık koşullarında devrimin parlayan yıldızı olarak kavga yaşamına devam etmiştir.

Peru’nun emekçi halkı ve işçi sınıfı PKP’nin ve dünya komünist hareketinin bu saygın komutanını, Maoist önderini ve parlayan yıldızını asla unutmayacak. Onun bıraktığı bayrağı And Dağları’nın burçlarında taşımaya devam edecektir. Peru komünistlerinin onun düşmanın zindanlarında ve mahkemelerinde seslendirdiği Enternasyonal Marşı daha gür bir şekilde haykıracaklarına inancımız tamdır.

Kaybımız ağır ancak devrime olan inancımız büyüktür. Peru halkının ve dünyanın tüm ezilenlerinin bağrında yanan devrim ateşi daha fazla harlanmaktadır. Gonzalo yoldaş, kavga yaşamı ile tüm ezilen dünya halklarına büyük bir miras bırakmıştır. Bu miras bizlere büyük umutlar sunmakta, devrimin güzergahını aydınlatmaktadır. Gonzalo yoldaşı, kavgamızın kızıl güzergahında, savaşımızın sancağında, öfkemizin mavzerinde yaşatacağımıza söz veriyoruz.

Başkan Gonzalo ölümsüzdür!

Yaşasın Peru halkının onurlu mücadelesi!

Yaşasın Halk Savaşı!

Yaşasın Marksizm-Leninizm-Maoizm!

Yaşasın Proletarya Enternasyonalizmi!

 

TKP-ML TİKKO

GENEL KOMUTANLIĞI

 14.9.2021

Englısh:https://www.tkpml.com/tkp-ml-tikko-general-command-the-victorious-voice-of-the-revolution-is-now-in-our-hearts/?swcfpc=1

Spanısh: https://www.tkpml.com/tkp-ml-tikko-comando-general-la-voz-victoriosa-de-la-revolucion-esta-ahora-en-nuestros-corazones/?swcfpc=1

German: https://www.tkpml.com/tkp-ml-tikko-general-kommando-die-siegreiche-stimme-der-revolution-ist-jetzt-in-unseren-herzen/?swcfpc=1