TKP-ML TİKKO komutanlarından Munzur Piran: “Hiç kimse mevziisinden tek bir adım geri atmıyor”

TKP-ML TİKKO komutanlarından Munzur Piran: “Hiç kimse mevziisinden tek bir adım geri atmıyor”

 

Merhaba yoldaşlar,

Umarım durumunuz iyidir. Ama bizim durumlar iyi. İşte direnişin 8. Günü. Şu an işte diğer tarafta hazırlıklarını yapıyor. Dün yine Serakaniye’ye 1200 tane çete saldırdı. Bununla beraber, uçak, obüs, havan, keşif, SİHA bunlarla beraber komple bir saldırı gerçekleştirdiler. Hem kuzey hem doğu hem de batı cephesinden. Ama kıramadılar direnişi.

Çok büyük bir güç yok burada. En ağır silahları Bisving. Bundan başkada ağır silah yok. Ama buna rağmen sadece irade. İradenin karşı koyuşu var. Çeteler çok kalabalık geliyorlar ama iradeleri yok gerçekten. Çok korkuyorlar. Zaten gece oldu mu çok hareket edemiyorlar. Sanki her yerden bir direnişçi çıkacakmış gibi yaklaşıyor.

Genel buradaki bütün arkadaşların morali çok iyidir. Hiç kimse mevziisinden bir adım bile geri adım atmıyor. Yani çok yükleniyor, gerçekten çok yükleniyor ancak o kadar insan sayısına o kadar tekniğe rağmen ileri bir adım atamıyorlar. Yani çember atmaya çalışıyorlar, çember atamıyorlar. Tanklar ile girmeye çalışıyorlar, arkadaşlar tanklarını imha ediyor. Panzerlerini imha ediyoruz. Sürekli yakın çatışmalar oluyor. Ama onun dışında hakimiyet kaybetmiş değiliz. İnisiyatif bizim elimizde. Çok cesur değiller. Çok böyle adım atacak halde değiller. Ki zaten Türk devleti kaldırdığı duvarları geri koydu yerine ki hiçbir çete geri kaçmasın diye.

Şu an durum böyle. Serakaniye’nin sadece sanayi mahallesinde bir grup çete var. Bir de Hawarno denilen bir yer var. Sınırın dibinde. Orada birkaç evde çete var. Zaten Til Halef ve bu Savurno tarafında arkadaşlar çok güçlü bir hat oluşturmuşlar. Bazen bu Til Temir-Serakniye yolu kapanıyor ama genelde açık. Arkadaşlar yolu tutuyor.

Genel durum böyle. İyidir. Bugün 8. Gün. Gittiği yere kadar. Önemi yok yani. Kim gelmiş kim gitmiş bununda bir önemi yok. Esas burada direnmek. Burada Kürt halkının çıkarları için, burada Rojava’da yaşayan halkların çıkarları için direnmek. Bunu esas almak lazım. Bizde bunu esas alıyoruz. Burada direnmek! Gittiği yere kadar. Hiçbir önemi yok! Biz direneceğiz!

Bütün yoldaşlar bunu böyle bilsin!

Bütün herkes bunu böyle bilsin!

Englısh: https://www.tkpml.com/tkp-ml-tikko-militant-munzur-piran-no-one-takes-a-single-step-back-from-the-position/