TKP/ML- TİKKO ROJAVA KOMUTANLIĞI: “18 Mayıs karanlığı parçalama günüdür!”

18 Mayıs karanlığı parçalama günüdür!

18 Mayıs, karanlıkları parçalama özgürlük ateşini her tarafa yayma günüdür. Özgürlük idealini ve kurtuluş düşünü can bedeli bir mücadeleyle sonsuza dek yaşatma günüdür. Karanlığın en koyu anında özgürlüğe ve kurtuluşa sahip çıkmanın adı, direnişi büyütmenin günüdür.

18 Mayıs şehitleri özgürlük düşüyle yürümenin gerçek yoludur. Onların aydınlık yolunda kararlılıkla savaşılırsa sömürü merkezleri parçalanır ve zulmün kaleleri yıkılır. Onların ideallerine sahip çıkıldıkça emperyalizm-feodalizm ve her türden gericilik alt edilir.

Devrimin ve kurtuluşun öncüleri olan 18 Mayıs şehitlerinin özgürlük ideallerini ne zindanlar ne de zulmün betonları yok edememiştir.

İbrahim Kaypakkaya, Haki Karer ve Dörtler, emekçilerin ve ezilenlerin bilinç ve vicdanlarında özgürlük düşlerinde sonsuza dek yaşayacaktır. Ölümsüz önderimiz KAYPAKKAYA yoldaş kurtuluş bilincimizde, özgürlüğü getirecek silahlarımızın namlularında sonsuza dek yaşayacaktır.
18 Mayıs şehitlerini andığımız bugünde onların devrimci savaş ve direniş yolunda yürüme kararlılığını ve savaşma iradesini göstereceğimize söz veriyoruz.

İbrahim Kaypakkaya, Haki Karer ve Dörtler direnişin ve kararlılığın en ileri çizgisidir
And olsun ki adını, şan olsun ki mücadeleni yaşatacağız!
18 mayıs şehitleri ölümsüzdür!

TKP/ML- TİKKO
ROJAVA KOMUTANLIĞI 
17 MAYIS 2016