TKP/ML TİKKO Rojava Komutanlığı: Afrin Çağrısı

İşçiler, emekçiler, kadınlar, gençler; soykırımcı işgalci faşist TC devleti, Efrîn’i işgal ederek emekçi halkımızın olduğu gibi mazlum Kürt-Arap-Türkmen halklarının da düşmanı olduğunu bir kez daha göstermiştir. Dün DAİŞ faşistlerinin işgal ve katliamlarına maruz kalan Rojava halkları, bugün faşist TC devletinin işgal ve katliamlarına tanıklık etmektedir.

İşgalci Türk ordusu tarafından bombalanan köylerdir, evlerdir. Katledilenler çoluk-çocuk, suçsuz-günahsız sivil emekçi halktır. Yıkılan Efrîn halkının yoksul damlarıdır. Yakılan barışın simgesi zeytin dallarıdır. Şimdiye kadar toprağında buğdayını eken, zeytin dallarını büyüten Efrîn halkı nasıl oluyor da bir anda sınır güvenliğini tehdit eder duruma geldi? Efrîn’in genç kadın ve erkekleri, çıplak ayaklı çocukları ne zamandan beri terörist oldu?

Türk savaş medyası yalan söylüyor. Gazeteler yalan yazıyor. AKP-CHP-MHP parti yöneticileri yalan konuşuyor. Psikolojik savaş aygıtı gibi çalışan medyanın söylediği, yazdığı her şey yalan. Dezenformasyon merkezi gibi gerçekleri çarpıtan Türk medyası psikolojik savaş aygıtı gibi hareket ederek Türkiye emekçi halkını aldatmaya sahte zafer naraları atarak kandırmaya çalışıyor. Savaş uçakları tarafından atılan her bomba yoksul Efrîn halkının evlerini, okullarını, hastanelerini yıkıyor. Emperyalist destekli TC ordusu tarafından yakılmak istenen Efrîn halkının özgür topraklarıdır. Yıkılmak istenen Rojava’nın özgür yaşam umudu ve geleceğidir. Emperyalist haydutlar ve işbirlikçi faşist yönetimler tarafından yoksulluk ve açlıkla terbiye edilmek istenen halklarımız şimdi faşist postallar ve tanklar altında ezilmek korku ve ölümle sindirilmek isteniyor. Türk devleti emek-özgürlük düşmanıdır. Türk devleti Kürt düşmanıdır. Halkların, inançların düşmanıdır. Umudun ve geleceğin düşmanıdır.

İşçiler, emekçiler, gençler, kadınlar; Irak’ta, Filistin’de, mazlum Kürdistan topraklarında olanları unutmayın. Efrîn halkına atılan her bomba aynı zaman da Türkiye halklarına atılmıştır. İşgal ve katliamlara sessiz kalmayın. Kadın ve çocuk ölümlerinin izleyicisi olmayın. İşgalci faşist TC devletinin yalanlarına kanmayın. Bugün her zamandan daha fazla işgale, haksız savaşa “HAYIR” deme zamanıdır. Kobanê’nin savaş ve direniş rüzgarları bu kez Efrîn’de esecektir. TC devletinin yüreği Efrîn’e yetmez! Ne savaş uçakları ne tanklar ve toplar Rojava halkının kahramanca direnişini yok edemeyecektir. Kaybeden işgalci faşist Türk ordusu olacaktır. Kazanan direnen Rojava halkı olacaktır.

Bizler partimiz TKP/ML’ye bağlı TİKKO savaş gücü olarak Efrîn işgaline karşı direnecek, Türk ordusunun katliamcılarına karşı savaşacağız. Komutanımız Nubar Ozanyan’ın kahramanlık kararlılığıyla savaşacağız. Efrîn bizim onurumuzdur. Halkımızı Efrîn işgaline karşı direnişe örgütlenmeye ve mücadeleye çağırıyoruz. Her milliyetten inanç ve kesimden kadın ve erkek emekçileri, devrimcileri, Kaypakkaya’nın savaş ve direniş manifestosuna inanan tüm yoldaşları Efrîn’de TİKKO Komutanlığı altında birlikte direnişe ve savaşa çağırıyoruz.

Kahrolsun işgalci faşist Türk ordusu!

Kahrolsun emperyalizm-faşizm-feodalizm!

Yaşasın Rojava devrimi, yaşasın Efrîn direnişimiz!

Yaşasın partimiz TKP/ML, halk ordusu TİKKO!

TKP/ML TİKKO Rojava Komutanlığı