FKP: Benito Tiamzon ve Wilma Austria-Tiamzon için Anma Çağrısı

Benito Tiamzon ve Wilma Austria-Tiamzon için 21 pare top atışı

Merkez Komite

Filipinler Komünist Partisi

Ulusal Operasyonel Komutanlık

Yeni Halk Ordusu

20 Nisan 2023

Filipinler Ulusal Demokratik Cephesi’nin (NDFP) 50. yıldönümü vesilesiyle 24 Nisan 2023 günü şafak sökerken, Yeni Halk Ordusu’nun (NPA) tüm birimleri, Merkez Komite Yürütme Kurulu Başkanı Yoldaş Benito Tiamzon (Ka Laan) ve Parti Genel Sekreteri Yoldaş Wilma Austria-Tiamzon’a (Ka Bagong-tao) saygılarını ve en yüksek hürmetlerini sunmak üzere saygı duruşunda bulunmaya ve sessizce 21 pare top atışı yapmaya çağırmaktadır.

Ka Laan ve Ka Bagong-tao, diğer sekiz devrimciyle birlikte 21 Ağustos 2022’de Samar’da Catbalogan Şehri kıyılarına giderken yakalandılar. Daha sonra öldürülmeden önce ağır dayak ve diğer işkence biçimlerine maruz bırakıldılar. Cansız bedenleri, 22 Ağustos 2022 sabahının erken saatlerinde, Catbalogan ile Taranganan adası arasında bir yerde, işledikleri korkunç suçun tüm kanıtlarını ortadan kaldırmak amacıyla, denizin ortasına çekilen bir motorlu teknede patlatılmıştır.
Tüm Kızıl savaşçıları ve devrimcileri, Ka Laan ve Ka Bagong-tao’nun devrimci yaşamlarının, katkılarının ve liderliklerini takip eden Merkez Komite Siyasi Bürosu tarafından yayınlanan açıklamayı okumaya ve tartışmaya çağırıyoruz.

Bugün de, Filipin devriminin tüm şehitlerini ve kahramanlarını da hatırlayalım ve Filipin halkını bilinçlendirme, örgütleme ve harekete geçirme, gerçek ulusal özgürlük ve demokrasi mücadelesini ilerletme ve ulusal demokratik devrimi daha yükseklere taşıma kararlılığımızı ciddiyetle yeniden teyit edelim.
Yaşasın Ka Benito Tiamzon ve Ka Wilma Austria-Tiamzon’un ölümsüz anısı!

Yaşasın Ka Joma’nın ve tüm devrimci kahramanların ve şehitlerin ölümsüz anısı!

Yaşasın Filipinler Ulusal Demokratik Cephesi!

Yaşasın Filipinler Komünist Partisi!

Yaşasın Yeni Halk Ordusu!

Yaşasın Filipin Devrimi!

Englısh: https://philippinerevolution.nu/statements/21-gun-salute-for-benito-tiamzon-and-wilma-austria-tiamzon/