HBDH Ali Ayata Milisleri Amed’de Vurdu

Durmuyoruz, zafere kadar durmayacağız!

13 Temmuz gecesi, Amed’de düşmana darbe indirdik. 450 Evler Güven Polis Amirliği milislerimizin hedefi oldu. Polis amirliğine ses bombaları ve havai fişeklerle eylem düzenledik. Düşmana korku ve panik yaşattık. Zafere kadar düşmana vurmaya devam edeceğiz. Onları korku ve panik içinde soluksuz bırakacağız.

Bugün, yoksul, emekçi halklarımız düşmana boyun eğmiyor. Açlığa mahkum edilen işçiler, işsizler, yoksul köylüler sessiz kalmıyor. Özgürlüğe tutkun halkımız onursuzluğu kabul etmiyor. Bu yiğit halkların evlatları olarak biz de susmuyoruz, durmuyoruz, boyun eğmiyoruz!

Halkımız, işçiler, emekçiler, bizler bu boyun eğmeyişi ve düşmana bedel ödetmeyi 1996 Ölüm Orucu ve Süresiz Açlık Grevi eylemlerinden, yoldaşlarımızdan öğrendik. Ayçe İdillerden, Aygünlere, Ali Ayatalardan Hicabi yoldaşlara kadar her bir ölümsüzümüz bugün devrimci eylemlerimizin mirasıdır. Bu mirası birleşik devrimle zafere taşıyoruz. Devletin zindanlarını onlara dar eden direnişçilerimizin izinde hareket ederek hesap soruyoruz, hesap sormaya devam edeceğiz. Onlar bu ülkenin zindanlarında en onurlu direnişi sergiledi ve devrimci mücadelenin onurunu en yükseklere çıkardılar. Şimdi gün, onlar gibi olup faşist AKP-MHP iktidarından, onun destekçilerinden hesap sorma günüdür!

Bizler HBDH Ali Ayata Milisleri olarak şehitlerimize ve halkımıza söz veriyoruz; bu faşist devlete, onun polislerine, bekçilerine rahat, huzur vermiyoruz, vermeyeceğiz!

Ölümsüzlerimizin fedai ruhunu kuşandık, her yerde düşmana darbeler vurmaya devam edeceğiz!

Faşizmi Yıkacağız, Özgürlüğü Kazanacağız!

HBDH Ali Ayata Milisleri