HBDH Hayati Can Milisleri: “Polis ve Bekçilere Bombalı-Havai Fişekli Eylem Gerçekleştirdik”

Polis ve Bekçilere Bombalı-Havai Fişekli Eylem Gerçekleştirdik

13 Temmuz gecesi Amed’de faşist polis ve bekçiler hedefimiz oldu. HBDH Hayati Can Milisleri, 5 Nisan Mahallesi’nde bulunan karakolun çevresindeki noktaya eylem gerçekleştirdi. Milislerimiz, akrep ve ranger tipi araçların yanında duran 6-7 kişilik bekçi grubuna bombalar ve havai fişeklerle eylem düzenledi. Eylemin sonucu netleştirilemedi. Milislerimiz alandan başarılı bir şekilde ayrıldı.

1996 Ölüm Orucu ve Süresiz Açlık Grevi’nde ölümsüzleşen devrimciler bu ülkenin onurlu insanlarıdır. Onlar ezilen halkların kurtuluşu uğruna bedeller ödeyen öncülerdir. Biz bugün onların yürüdüğü yollarda adımlıyoruz, sloganlar atıyoruz, faşizme bedel ödetiyoruz. Zindanlarda süren direnişler onların bıraktıkları onur ve irade ile devam ediyor. Sokaklarda biz birleşik devrim savaşçıları, ölüm orucu şehitlerimiz düşmana nasıl diz çöktürdüyse öyle savaşıyoruz, öyle bedel ödetiyoruz.

1996 SAG-ÖO Direnişi’nde tereddütsüz yer alarak zafer kazanan Hayati Canlar olup düşmanın üstüne yürüyeceğiz. Düşmanı yendiğimiz gün zaferi siz ölümsüzlerimize adayacağız!

Yaşasın Birleşik Devrim!

HBDH Hayati Can Milisleri