HBDH Nubar Ozanyan Milisleri: “Evvel Temmuz’larda İbrahim Kaypakkaya Anılmaya Devam Edecek!”

 Evvel Temmuz’larda İbrahim Kaypakkaya Anılmaya Devam Edecek!

Halklarımızın yoksulluk ve faşist baskılara karşı öfkesi büyüyor. HBDH milisleri gücünü emekçi halklarımızın köleliği kabul etmeyen bu direngen mücadelesinden alıyor. Eylemlerimizin sürekliliği ve gücü, işçi ve emekçilerin faşizme karşı büyüyen mücadelesinin parçasıdır. Milislerimiz bu bilinçle düşmana her türlü darbeyi vuruyor, faşizmin birleşik devrim güçlerine dönük saldırılarını dağıtıyor.

Bu bilinç ve iradeyle 14 Temmuz günü Adana ve Amed’de bir dizi bölgeye “14 Temmuz Kızıllığında Faşizmi Yıkacağız!” ve “Kürdistan’ın Kızıllığında Faşizmi Yıkacağız!” pankartları asıldı. Bu eylemimizle, Hatay’da Evvel Temmuz Festivali sürerken İbrahim Kaypakkaya’nın posterini indirmeye çalışan faşist iktidarı ve polislerini uyarıyoruz. Devrimci önderlerimiz bu halkın ve devrimcilerin pusulasıdır. Ne onların resmini indirtiriz ne de onları unuttururuz. Bizler, onların gösterdiği yolda savaşıyor ve hesap soruyoruz!

Faşizme karşı durmadan mücadele eden birleşik devrim gücünün milisleri olarak faşizmi yıkacak, emekçileri örgütleyecek olan eylemlerimizi artıracağız!

İbrahim Kaypakkayaları anacağız, Nubar Ozanyanların mücadelesini yükselteceğiz ve zaferi kazanacağız!

Yaşasın Birleşik Devrim!

HBDH Nubar Ozanyan Milisleri