HBDH Yılmaz Ekinci Milisleri: “Öldürülen Tutsaklar için Amed E Tipi Kapalı Hapishane’ne Eylem Düzenledik”

Öldürülen Tutsaklar için Amed E Tipi Kapalı Hapishane’ne Eylem Düzenledik

HBDH Yılmaz Ekinci Milisleri, zindanlarda devlet eliyle katledilen tutsakların hesabını sormak için, Amed’de bombalı eylem gerçekleştirdi. 16 Temmuz günü saat 02:10’da Amed E Tipi Kapalı Hapishanesi’ne dönük eylemde, milislerimiz el bombaları ve el yapımı patlayıcılar kullandı.

İki grup halinde hareket eden milislerimiz, el bombaları ile cezaevi içine saldırırken, el yapımı patlayıcıları ön taraftaki kontrol noktalarına karşı kullandı. İçeri atılan el bombalarından biri asker kulübesine isabet etti. Bir askerin yere düştüğü görüldü ama akıbeti tespit edilemedi.

Milislerimiz başarılı bir şekilde eylem bölgesinden ayrıldı.

Zindanlara dönük saldırılar devletin bir politikasıdır. Bu politika dışarıda teslim alınmak istenen halkın, içeride de teslim alınmak istenmesidir. Onlar saraylarında saltanat sürerken işkencelerden geçirdiği, öldürdüğü halk onların karşısına dikilecek. Hapishanelerde tutsak olan onurlu insanlar işkencelere karşı direnecek. Bütün bir halk faşist iktidara karşı direnecek, taarruza geçecek ve kazanacak. Direnişten zafere kadar olan bütün gücü birleşik devrim mücadelemiz örgütleyecek. Halkımız, zindanlarda süren direnişlere destek olalım. Direnişleri zafere çevirelim. HBDH saflarında örgütlenelim ve bütün bir işkence aygıtı olan faşist iktidarı tarumar edelim!

Faşizmi Yıkacağız, Özgürlüğü Kazanacağız!

HBDH Yılmaz Ekinci Milisleri