HBDH Ali Haydar Dêrsîm Milisleri: “Muğla’da sabotaj eylemi gerçekleştirdik”

Muğla’da sabotaj eylemi gerçekleştirdik

Faşist iktidar iğneden ipliğe her şeye zam yağdırıyor. Akaryakıt zamları, motorlu taşıtlar vergisi, ÖTV, KDV derken işçi ve emekçiler artık nefes alamaz hale geldi.

Bütçe delik deşik. Devletin kasası bomboş. Bir yanda ifrada vardırılmış yağma ve talan, diğer tarafta emperyalistlere akan milyarlar; faşist devletin Güney’de, Rojava’da, Suriye’de sürdürdüğü işgal saldırıları, Kürdistan dağlarındaki savaşlar, sayısı her gün artan polis-bekçi sürüleri, korucular… tek sözle devasa savaş aygıtı hükümetin bütün gelirlerini yutuyor. Borç para dilenmek için Körfez gericiliğinin kapılarını aşındırıyor faşist Erdoğan ve bakanları.

İşte bu ortamda “döviz getirecek” her kanal bu faşist devlet için altın değerinde. Turizm sektörü ise en başta geliyor.

Milislerimiz, Türkiye kapitalizmine ve faşist devletin turizm gelirlerine darbe vurmak için uyarı eylemlerine devam ediyor.

22 Temmuz gecesi saat 23.30’da Muğla’da sabotaj eylemi gerçekleştirdik. Bodrum’da, Gündoğan Mahallesi, Şehit Uğur Öztop Caddesi’nde, Katamaran Otel’in karşısındaki araçlara sabotaj eylemi düzenledik. CarrefourSa ve BİM arasında bulunan 3 arabayı ateşe verdik. Araçlardan ikisi tamamen imha olurken, marketin deposu ve ATM’nin bir kısmı da alev aldı.

Turizm bölgesindeki uyarı eylemlerimiz devam edecek. Turistleri tekrar tekrar uyarıyoruz. Türkiye’ye gelmeyin!

HBDH Ali Haydar Dêrsîm Milisleri