HBDH Ulaş Adalı Milisleri: “Adana’da, Suruç Katliamı’nın Hesabını Sorduk!”

Adana’da, Suruç Katliamı’nın Hesabını Sorduk!

Birleşik devrimimiz büyük bedellerle, acılarla, kan ve canla yoğrularak geldi bugünlere. En gençlerimizi verdik kendi ellerimizle! Hain düşman en vahşi saldırılarla koparıp aldı gencecik canlarımızı Suruç’ta aramızdan.

Onlar ki Rojava Devrimi’ne genç kahkahalarını, çocuklarla paylaşacakları düşlerini sunmak için çıkmışlardı yola. Orta Çağ karanlığını halklarımızın üzerine salan emperyalizm ve faşist Türk devleti, Suruç Amara Kültür Merkezi’nde coşkun halaylar çeken gençlerimize bombayla saldırdı. 33 Düş Yolcusu’nu hunharca katletti.

Savaşçılarımız onların inançlarını kuşanarak harekete geçti. Gelecek güzel günlere olan sarsılmaz inancımızla, halklarımızın birleşik devrimine olan güçlü bağlılığımızla, ölümsüzlerimizden aldığımız feda ruhunu kuşanarak hücum ediyoruz faşist düşmanın kalelerine!

Bu defa Suruç Katliamı’nı ve Rojava’ya dönük saldırıları protesto etmek için vurduk!

21 Temmuz gecesi, saat 22:00 civarında Adana’da bombalama eylemi yaptı milislerimiz. Yüreğir ilçesi, Fuzuli Caddesi’nde, bekçilere ait bir dükkana bombalarla saldırdık. Ayhan Çelik ve Hüseyin İlfit adlı bekçilerin ortağı olduğu işyeri, milislerimiz tarafından bombalanarak imha edildi.

Faşist devletin polisi, bekçisi, askeri, çetesi, her kim varsa hepsi hedefimizdedir. Bu faşist devlete çalışan, onlara muhbirlik yapan, faşist iktidarı destekleyen, onlara ekonomik çıkar sağlayan herkes ve her işletme hedefimizdedir.

Faşist Katliamların Hesabını Soracağız!

Suruç Şehitleri Ölümsüzdür!

Yaşasın Rojava Devrimimiz!

Tek Yol Birleşik Devrim!

HBDH Ulaş Adalı Milisleri