HBDH Arin Mirkan Milisleri: “İstanbul’da Şok Market’e Eylem Düzenledik!”

İstanbul’da Şok Market’e Eylem Düzenledik!

Biz, Halkların Birleşik Devrim Hareketiyiz. Anadolu ve Orta Doğu’da binlerce yıldır bir arada yaşayan emekçi halklarımızın özgürlük ve mutluluğu için dövüşüyoruz. Onların tek kurtuluş yolu olan birleşik devrimin zaferi için savaşıyoruz!

Her devrim bizim bayramımızdır. Her devrim halklarımızın özgürlüğüne doğru atılmış güçlü bir adımdır. Hemen yanı başımızda büyük bedellerle büyüyen ve ayakta kalmaya devam eden Rojava Devrimi, Türkiye ve Orta Doğu halklarının özgürlük mücadelesine esin kaynağı olan, onlara güç ve moral veren, köleleştirilen baskı altındaki kadınların özgürlük çığlıkları ile büyüyen bir devrim olarak, bizimdir!

Faşist devlet ve emperyalistler, özelde Rojava Devrimi’ni genelde Kürt halkının özgürlük mücadelesini ve bölge devrimlerini boğmak için her türlü hile ve zor yöntemine başvuruyor, işgal saldırılarına girişiyor. Biz, halklarımızın bağrından çıkan fedai güçler olarak, bu faşist-gerici saldırılara karşı Rojava Devrimi’mizi savunmak için her yerde hareket halindeyiz. Düşmanın her tür hedefine darbeler vuruyoruz.

19 Temmuz günü İstanbul’da Şok Market’e sabotaj eylemi düzenledik. Gece saat 23.30 sıralarında Sultanbeyli’de bulunan Şok Market’in camlarını kırıp ateşe verdik. Eylemimiz sonucu market tamamen küle döndü. Milislerimiz eylemin ardından başarılı bir şekilde çekildiler.

HBDH Arin Mirkan Milisleri olarak eylemlerimizle Rojava Devrimi’ni kararlı bir şekilde savunduğumuzu ilan ederken, birinci PKK Gençlik Konferansına da selam gönderiyoruz!

Yaşasın Rojava Devrimimiz!

Rojava’ya Kalkan Elleri Kıracağız!

Tek Yol Birleşik Devrim!

HBDH Arin Mirkan Milisleri