HBDH: “Amed’de ‘THE GREEN’ otelin kafeteryasına eylem”

Amed’de ‘THE GREEN’ otelin kafeteryasına eylem

20.11.2021 tarihinde saat 18:30 civarlarında Amed/Sur/Alipaşa Balıkçılarbaşı’nda bulunan, düşmanın öz yönetim sürecinde kale gibi kullandığı ve öyle tanımladıkları eski adı “KLAS” otel olan “THE GREEN” otelin kafeteryasına birimlerimizce EYP’li eylem düzenlenmiştir. Eylem birçok yerden duyulmuştur. AKP-MHP gençlik kolları başkanları, polis ve ajanlaşmış kişilerin de bu oteli sürekli üs olarak kullandığı bilinmektedir.

HBDH güçleri AKP-MHP faşizmini her yerde ve her anda hedeflemeye devam edecektir. Onların güvendikleri kaleler arkasına saklanmaları kar etmeyecektir. HBDH bütün güçleri ile eylemlerine devam edecek ve faşist iktidarın çöküşünü hızlandıracak, özgürlüğü kazanacaktır.

Öz-yönetim direnişlerinde sokak sokak direnen Kürt halkı ve onun gençleri faşist iktidar saflarında “sendromlar” yaratmış ve faşizme karşı özgürlük bayrağını en yükseklerde tutmuşlardır. AKP-MHP faşizmi o günden bugüne kadar her yerde yenilgiler yaşamıştır. Kürt Özgürlük Hareketini ve devrimcileri “çöktürme planı” diye adlandırdıkları bir süreçle tasfiye etmeye çalışan bu iktidarın kendisi yıkılmaya artık daha yakındır. Faşizmi yıkacak ve özgürlüğü kazanacak olanlar birleşik devrimin bayrağı altında faşizme karşı, hız kesmeden yürüyüşlerine devam etmektedirler.

Bu yürüyüşünü Kürdistan’ın ve halkların özgürlüğü için işgalci Türk devletine karşı amansız bir mücadele olarak 43 yıl önce başlatan PKK’yi selamlıyoruz.

Faşizmi Yıkacağız, Özgürlüğü Kazanacağız!

HBDH Milisleri