HBDH Berran Özen Kırmızıgül Milisleri: “İstanbul’da Sivil Polislere Yönelik Eylem Gerçekleştirdik!”

İstanbul’da Sivil Polislere Yönelik Eylem Gerçekleştirdik!

Bu sömürü düzenine ve faşist devlete karşı her yerde birikmiş öfke var. İşçi ve emekçiler her yerde eyleme geçmeye zorlanıyor. Hakkını aramak için harekete geçen her kesimin karşısına faşist polisler çıkıyor, jandarmalar dikiliyor.

Kapitalist sömürü düzeni ve faşist devlet, çıplak zordan başka bir şeyle ayakta kalamayacak durumda! Baskı, şiddet, vahşet, işkence ve zindan; onların ellerinden gelen tek şey budur!

Milislerimiz, eylem halindeki işçi ve emekçilerle her yerde dayanışma halindedir. Biz, faşizmin zor araçlarına karşı geliştirdiğimiz her eylemde, emekçi halklarımızın siyasal-toplumsal mücadelelerinin önünü açmayı hedefliyoruz. Faşizmi yıkacak olan devrimci kitlelerin bizzat kendisidir! Bunu biliyoruz ve birleşik devrimin fedai savaşçıları olarak, tüm eylemlerimizi bu temele göre gerçekleştiriyoruz.

Faşist düşmanın denetim ağını zayıflatmak, güçlerini pervasız yaymasına engel olmak perspektifiyle, 22 Ağustos akşamı İstanbul’da sivil polislere yönelik taciz eylemi gerçekleştirdik.

Daha önce tespit ve keşif çalışmalarını yaptığımız sivil polis aracı, Hadımköy’de yoldan geçerken milislerimizin taciz ateşiyle karşılaştı. Silah sesleriyle paniğe kapılan sivil polisler hızla olay yerinden uzaklaştılar.

Milislerimiz başarılı bir şekilde alandan ayrıldılar.

Kahrolsun Faşizm, Yaşasın Mücadelemiz!

Faşizmi Yıkacağız, Özgürlüğü Kazanacağız!

Tek Yol Birleşik Devrim!

HBDH Berran Özen Kırmızıgül Milisleri