HBDH Zekiye Alkan Milisleri: “4 Kentte-7 Noktada Eylem Gerçekleştirdik!”

4 Kentte-7 Noktada Eylem Gerçekleştirdik!

Rojava’da suikastlar düzenleyen, Güney Kürdistan’da Zap ve Avaşin’e aralıksız saldıran, kimyasal silahlarla özgürlük savaşçılarını kalleşçe katleden faşist devlet, diğer yandan birer siyasi rehine olarak gördüğü devrimci tutsaklara yönelik amansız saldırılarına hiç ara vermiyor.

Otuz yıldır zindanlarda tutulan tutsakların infazları yakılıp tahliyeleri engelleniyor, ölümün eşiğindeki hasta tutsaklar intikam için zindanlarda tutulmaya devam ediyor.

Emekçi halklarımızın devrimci evlatlarına her türlü baskı, işkence, sürgün ve acımasız tecrit uygulamaları tırmanıyor.

Siyasi rehine sisteminin en bilinen örneği olarak, çeyrek asırdır özel olarak yapılmış İmralı Zindanı’nda tutulan Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’dan iki buçuk yıldır haber dahi alınamıyor.

Tecrit, dalga dalga tüm ülkeye yayılsın, ülke bir açık cezaevine dönsün isteniyor. Her eylem polis kordonlarıyla kuşatılıyor, tecrit ediliyor; analarımız yerlerde sürükleniyor.

Devrimci tutsaklar üzerinden esir alınmak ve boyun eğdirilmek istenen, emekçi halklarımızın bizzat kendisidir!

Halklarımızın özgürlüğü, devrimci tutsakların özgürlüğünün kazanılmasından geçiyor. Tecrit karanlığının parçalanması, devrimci önderlerin özgürleştirilmesi için, zindanların köhnemiş duvarlarının yıkılması gerekiyor!

Bu bilinçle, en başta İmralı tecrit ve imha sisteminin paramparça edilmesi, zindanların yıkılıp tutsakların özgürleştirilmesi için dört ayrı kentte eylemler yaptık. Faşist devlete mesajımız nettir; İmralı tecritini parçalayacağız! Devrimci tutsaklara yönelik baskı ve işkencelere karşı her yeri yangın yerine çevireceğiz! Rojava’da, Güney Kürdistan’da, dağlarımızda ve kentlerimizde giriştiğiniz her katliama karşı sokaklarınız alev alev yanacak!

25 Ağustos gecesi bu bilinçle dört ayrı kentte çıktık sokaklara. Gerçekleştirdiğimiz yedi ayrı eylemle, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan şahsında tüm devrimci tutsakların baş eğmez direnişlerini selamladık; dağlarda ve kentlerdeki özgürlük savaşçılarının onurlu kavgalarına destek olmak istedik.

İSTANBUL:

1) İstanbul’da, AKP’li Sancaktepe Belediyesi’ne ait binaya sabotaj eylemi düzenledik. Geniş çaplı yangın sonrası bina kullanılamaz hale geldi.

2) Aynı gece yarısı İstanbul-Silivri’de, Türk Telekom’a ait internet altyapı deposu ve trafo milislerimiz tarafından ateşe verildi.

3) İstanbul-Başakşehir OSB’de bulunan iş makinalarına bombalı eylem düzenledik.

ŞIRNAK:

4) Şırnak merkezde BİM Market;

5) Cizre’de ise Şok Market milislerimiz tarafından ateşe verildi.

URFA:

6) Urfa’da AKP’li belediyeye ait zabıta ofisine sabotaj eylemi düzenledik. Ofis tamamen küle döndü.

VAN:

7) Van’da ise kayyum atanan belediyeye ait bir etüt merkezi hedefimizdi. Sabotaj eylemi sonucu merkez, büyük oranda tahrip oldu.

Milislerimiz, gerçekleştirdikleri bu eylem dalgasıyla faşist devlete net bir mesaj verdi. Rojava’ya, Güney Kürdistan’a SİHA’larla, savaş uçaklarıyla, ağır toplarla saldıranlar, “cephe gerisi”nde birleşik devrim milislerinin öfkesinden kurtulamayacak! Zindanlarda ve İmralı imha sisteminde uyguladığınız her vahşet, sokaklarda yükselen devrimci şiddet eylemleri olarak size geri dönecek!

Faşist baskı ve zorbalık düzenini yıkana kadar durmayacağız!

İmralı Tecrit ve İmha Sistemini Parçalayacağız!

Zindanlar Yıkılsın, Tutsaklara Özgürlük!

Tek Yol Birleşik Devrim!

HBDH Zekiye Alkan Milisleri