HBDH Birimleri’nden Cizre Katliamı için eylem

HBDH Birimleri’nden Cizre Katliamı için eylem

Halkların Birleşik Devrim Hareketi Ş. Çiyager İntikam Birimleri tarafından yapılan açıklamada, dün akşam saatlerinde Tuzla’da bulunan Albay İbrahim Kendirci Kışlası’na yönelik eylem gerçekleştiği belirtti.

Yapılan açıklamada “Güçlerimiz eylemden sonra üslerine güvenli bir şekilde geri dönerken ‘Güçlü Ordu Güçlü Türkiye’ yazısı altında peşpeşe patlama sesleri yükselmiştir.

Güçlerimiz Cizre Katliamı için gerçekleştirdiği eylemle, halk düşmanlarının, faşistlerin, binlerce silaha, zırha, önleme rağmen kale gibi korudukları karargahlarında, kışlalarında bile güvende olmadığını göstermiştir. Cizre’de yapılan katliamlar bugün AKP/MHP faşizmi tarafından devam ettirilmektedir. AKP-MHP faşizmi, sömürü, işgal ve savaşla, başta Kürt halkı olmak üzere tüm ezilenlere ve halklara karşı en acımasız yöntemlerle saldırmaktadır. Erdoğan eliyle yürütülen bu faşist savaşın tek gayesi kendi iktidarının bekasıdır. Erdoğan faşizmi zulmün iktidarıdır. Bu zulmün bedelini Erdoğan ve işbirlikçileri ağır ödeyecektir.

Cizre’de onlarca insanı katledenler, bodrumlarda insanların acımasızca canını alanlar, cenazeleri günlerce buzdolaplarında bekletenler, cenazelere sokaklarda işkence edenler bu patlama sesini duymaya devam edecektir. Halkları, kadınları, direnişçileri katledenler, şehirleri bombalarla yerle bir edenler bilmelidir ki; birimlerimiz tarafından hedef olmaya devam edeceklerdir. Cizre’de cenazelere bile işkence yapan katiller bilmelidir ki; halklara yaşattığınız katliamların hesabı güçlerimiz tarafından alınacak; sizleri saraylarınız, kışlalarınız, karakollarınız koruyamayacak! En güvenli yerleriniz, faşist kaleleriniz sizleri Hakların Birleşik Devrim Hareketi güçlerinden koruyamayacak!

HBDH olarak, zulüm sürdüğü müddetçe, zafere kadar hesap sormaya devam edeceğiz. Faşizmin katliamcı saltanatını yıkacağız!”