HBDH Cemile Kocakaya Milisleri: “İstanbul’da molotoflu yürüyüş yaptık, pankartlar astık”

İstanbul’da molotoflu yürüyüş yaptık, pankartlar astık

13 Kasım 2022 günü akşam saatlerinde HBDH Cemile Kocakaya Milisleri İstanbul’un çeşitli semtlerinde sokağa çıkarak molotofkokteylleri eşliğinde pankartlar astı. Milislerimiz, ezilen halklara ve yoksul emekçilere AKP-MHP faşizmini yıkma, özgürlüğü kazanma çağrısı yaptı.

“Devrimci savaş dünyanın en haklı savaşıdır”

Bu onurlu savaşımıza karşı gerillayı kimyasal silahla yok edeceğini sananlar adım adım kendi yok oluşlarını hazırlıyorlar. Her tarafı çürümüş, faşist saldırganlıkla ayakta durmaya çalışan Erdoğan ve Bahçeli ittifakı her türlü kirli yönteme başvurmaktan vazgeçmiyor. Bir devlet operasyonu olarak daha dün Taksim’in göbeğinde onlarca insanın kanına giren bu iktidar, halkları Kürt halkına karşı düşmanlaştırma senaryosunu devreye koydu.

Ancak unutmayın “Rüzgar ektiniz FIRTINA biçeceksiniz”. Kimyasal silahlarınızla, onlarca insanın canı pahasına kurguladığınız bombalı senaryolarınızla sonunuz berbat olacak.

Halklarımıza çağrımızdır: AKP-MHP iktidarını ve onun faşist terörünü durduracak tek güç HBDH’dır. Kim gerçekten bu iktidardan kurtulmak istiyorsa yeri HBDH’dır. Milislerimize katılın; faşist terörü, yoksulluğu ve sömürgeciliği yok edelim.

Faşizmi Yıkacağız, Özgürlüğü Kazanacağız!

İleri…Daha İleri…

HBDH Cemile Kocakaya Milisleri