HBDH Garibe Gezer Milisleri: Pendik’te AKP üyelerinin yaşadığı siteye ait trafoyu patlattık

Pendik’te AKP üyelerinin yaşadığı siteye ait trafoyu patlattık

18.12.2021 tarihinde saat 16:40 sıralarında, İstanbul / Pendik Velibaba mahallesinde çoğunlukla AKP üye ve yöneticilerinin yaşadığı Kentev Çarşı sitesinin trafosunu sabotaj eylemi ile imha ettik.

Daha bugün DEDAŞ’ın Diyarbakır’da borç gerekçesi ile elektriğini kestiği bir evde 2 yaşındaki Yunus Emre Bilen soğuktan kalbi durarak öldü. Türkiye ve Kürdistan’da on binlerce yoksul aç ve elektriksiz yaşıyor. AKP-MHP faşizmi zengini yaşatıyor, yoksulu öldürüyor. AKP’nin ışığı sadece kendinden olanı aydınlatıyor. Yoksul mahallerin, varoş semtlerin, gecekonduların aydınlık yolu birleşik devrim mücadelemizdir. Yoksulun sofrasını karartanları bu kez biz karanlıkta bırakıyoruz.

AKP-MHP faşizmine sırtını dayayarak lüks semtlerde, sitelerde, villalarda konaklayan faşist yandaşlarında hayatları kararacak, AKP’nin düştüğü çukurdan onlarda çıkamayacaktır.

Bugün ülkenin her yeri ekonomik krizin faturası ile uğraşıyor. Zindanlarda tutsaklar yeterli ilaç, yiyecek, sağlıklı barınma koşulları olmadığından kaynaklı tek tek ölüyor, adına intihar deniliyor. Hapishanelerde tutsaklar ölümüne esir tutuluyor. Dışarda yoksulluk içerde tecrit, baskı, işkence faşizmin sindirme politikasına dönüşmüş bulunuyor. Garibe Gezer’in katledilmesinin hemen ardından tutsaklar Abdulrazak Suyur, Halil Güneş, İlyas Demir ve Vedat Erkmen’in ölüm haberi geliyor. Tekli hücrelere, işkence odalarına götürülerek katledilen tutsakların sesi olacağız.

HBDH Milisleri olarak zindanlarda devrimci tutsaklara keyfi işkenceye, katliama izin vermeyeceğiz. Faşizmin bu politikasında parmağı olan tüm kurum ve kişilerden hesap soracağız.

HBDH Garibe Gezer Milisleri