KBDH Milisleri: Amed’te polis ve bekçilere EYP’li eylem

Amed’te polis ve bekçilere EYP’li eylem

18 Aralık 2021 günü gece saat 23:30 sıralarında Amed / Sur Saraykapı’da yaya gezen ve GBT soran iki bekçi ve bir polise dönük EYP’li eylem düzenlendik. Eylemde polislerin sersemleyip, kendilerini güvene almaya çalıştıkları gözlemlenirken, güçlerimiz başarılı bir şekilde alandan uzaklaşmıştır.

AKP-MHP faşizmi 19 Aralık zindan katliamlarının yıl dönümünde binlerce devrimci tutsağı tecrit, işkence ve baskı politikaları ile katletmeye devam ediyor.

Zindanlar, devrimci mücadelenin en sert şekilde yaşandığı yerlerdir. Toplumsal mücadele yükseldikçe, sokaklara taştıkça, zindanlar mücadelenin en sert ve çetin alanlarından biri haline geliyor. Faşizm toplumu sindirmek, emekçilerden koparmak için tecridi daha da yaygınlaştırmaya çalışıyor. Devrimciler ise bu tecridi parçalamak ve emekçilere ulaşmak için sürekli bir mücadele veriyor. Zindanlar tarihi tecride karşı mücadelelerle doludur. F tiplerine ve ağır tecrit koşullarına maruz kalan tutsaklar her zaman mücadele ettiler, ediyorlar. Bugün Garibe Gezer ve tüm devrimci tutsaklar şahsında bu mücadele büyüyor.

KBDH Milisleri olarak, 19 Aralık Zindan Katliamı’nda ölümsüzleşen devrimcileri saygı ile anıyor ve bugün hala zindanlarda mücadeleyi büyüten, düşmana teslim olmayan bütün devrimcileri selamlıyoruz. Söz veriyoruz ki; “Zindanları Yıkacak, Zaferi Biz Kazanacağız!”

Bu eylemimiz Garibe Gezer şahsında, 19 Aralık Katliamından hesap sormak için yapılmıştır. Bu taştan kaleleri tek tek yıkacağız. Eylemlerimiz büyüyerek devam edecektir.

Faşizmi Yıkacağız, Özgürlüğü Kazanacağız!

İleri, Daha İleri!

KBDH Milisleri