HBDH GERİLLALARI BİRLEŞİK DEVRİMİ BÜYÜTÜYOR

HBDH GERİLLALARI BİRLEŞİK DEVRİMİ BÜYÜTÜYOR

Türkiye ve Kürdistan toprakları, halklarımızın kurtuluş mücadelesi ve geleceğini etkileyecek kritik süreçlerden geçiyor. İçinde bulunduğu ekonomik-politik kriz her gecen gün daha fazla derinleşen faşist devlet egemenliğini koruyabilmek için her yol ve yöntemi deniyor, ama sonuç alamıyor. Egemenliklerini sağlama almak için attıkları her adımın bir sure sonra boşa çıkmasıyla faşist uygulamaların da pervasızlaşıyor, daha fazla saldırganlaşıyorlar. Bir yanda baskı zulm ve katliam politikalarının gün geçtikçe boyutlanması diğer yanda yıllardır üst üste yaşadığımız ve toplumsal hiçbir soruna çözüm üretemeyen seçim süreçleri bize tek bir şey anlatıyor, egemenler yönetemiyor. Güçsüzler, çöküş sürecindeler.

Görevimiz bu çöküş sürecini  hızlandırmak,  bu zulm   düzenini sahipleriyle birlikte tarihin çöplüğüne fırlatıp atmakt1ır. Halklarımızın yaşamını kabusa çeviren bu karanlık düzen  ve onun uygulayıcısı faşist devlet yıkılmalıdır. Halklarımızın tek kurtuluş yolu devrimci mücadele ve Birleşik Devrim’dir.

Bu  perspektifle   Kürdistan ve Türkiye halklarının kurtuluşunu hedefleyen HBDH ça1ışmalanna devam ediyor eylem ve faaliyetlerini sürdürüyor.

Bu kapsam da HBDH Ortak Komutanlığı’na bağlı gerilla güçlerimizin 18 Nisan’da Dogubayazıt’ta ve 1 Haziran’da Iğdır’da gerçekleştirdikleri düşmana büyük kayıplar verdirdikleri eylemlerini selamlıyor başarılarının devamını diliyoruz.

HBDH güçleri Türkiye ve Kürdistan’ın bütün alanlarında mücadeleyi büyütmeye devam edecek ve mutlaka hedefe   varacakt1r.  Birliğimiz, yürüyüşümüz   ve ölümsüzlerimizden aldığımız güçle bir kez daha söz veriyoruz ki Birleşik Devrimi kazanacağız. Bu bağlamda halklarımızı HBDH’in önderlik ettiği Birleşik Devrim mücadelesine omuz vermeye, devrim hareketine güç katmaya çağırıyoruz.

FAŞİST DEVLETİ YIKACAGIZ!

YAŞASIN HALKLARIN BİRLEŞİK DEVRİM HAREKETİ!

HBDH YÜRÜTME KURULU

24 Haziran 2019