HBDH İmran Fırtına Milisleri: Zafer Birleşik Devrimin Olacak

Zafer Birleşik Devrimin Olacak

Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) 12 Mart 2020 günü 4. mücadele yılını geride bıraktı. AKP-MHP faşist odaklarına karşı etkili eylemler gerçekleştirdiğimiz 2019 yılı birleşik mücadelenin gücünü dosta da düşmana da göstermiş oldu. Bu güç ve kararlılıkla, 2020 yılı aynı zamanda birleşik mücadelemizin faşizme ve işgalciliğe karşı zafer yılı olacak.

Zafer yürüyüşümüzün 4. yılı kapsamında “HBDH İmran Fırtına Milisleri” İstanbul’un emekçi semtlerinde silahlı milislerimizin katılımı ile bildiri dağıtımı, yazılama ve pankart asımı gerçekleştirdi.

Dağıtımı yapılan bildirilerle tüm emekçi, yoksul halklar, kadınlar ve gençler birleşik mücadele etrafında buluşmaya davet edildi.

Tek Kurtuluş Yolu Birleşik Devrimi Kazanmaktır

AKP-MHP faşist ittifakını yıkmak ve halklarımızın tek kurtuluş yolu olan birleşik devrimi kazanmaktan başka yol yoktur. HBDH güçleri, başta birleşik devrimimizin kent ve kır gerillaları olmak üzere, tüm savaşçı ve militanlarıyla devrimci savaşı daha fazla yükseltecektir. Faşist şeflik rejimini kahreden, onun psikolojik savaş yöntemlerini yere çalan ve düşmana büyük kayıplar yaşatarak halklarımızın özgür günlere olan umutlarını büyüten eylemlerimiz, yeni mücadele yılında daha da büyüyecek, yaygınlaşacak, şehirleri ve kırları birleşik devrimin ateşiyle tutuşturacaktır. Türkiye ve Kürdistan devriminin birleşik mevzisi olan hareketimiz, saray diktatörlüğünden hesap sormak isteyen herkes için özgürlüğün teminatıdır.

Halklarımıza, devrimci demokratik mücadelenin öncülüğünü üstlenen gençlere, kadınlara ve tüm ezilenlere çağrımızı yineliyoruz. Devrim ve özgürlük bayrağının daha yükseklerde dalgalanacağı günler bizleri bekliyor. Karşı devrim güçlerini yenilgiye uğratacağımız yeni savaş yılı daha sert çarpışmalara ve daha çetin mücadelelere tanık olacak. Gelin, faşist şeflik rejimini yıkmak için birleşik devrim hareketinin saflarında birleşelim. Türkiye ve Kürdistan kırlarında, birleşik devrim gerillasını büyüterek devrimci savaşımızı yükseltelim. Meydanlardan yükselen isyan sesleri birleşik devrimimize güç katsın ve faşist diktatörlüğe karşı sokaklar devrimci eylemlerimizin yıkılmaz mevzisi olsun.

Bu vesileyle, devrim ve özgürlük bayrağını taşıyan bütün birleşik devrim kuvvetlerine yeni mücadele yılında başarılar diliyor, birleşik devrimci savaşımızı Türkiye ve Kürdistan’ın kırlarında ve kentlerinde yükselteceğimizin sözünü yineliyoruz. Faşist şeflik rejimini ve onun faşist ittifakını yenilecek, devrim ve özgürlük kazanacak.

Bu Türkiye ve Kürdistan halklarına onur sözümüz, devrim şehitlerine boyun borcumuzdur.

Zafer Birleşik Devrimin Olacak!