HBDH Kürdistan Sinan Güneş Milisleri: İşbirlikçi Ömer Aydın hedefimiz olmuştur!

 İşbirlikçi Ömer Aydın hedefimiz olmuştur!

Sinan Dersim Devrimci İntikam Hamlesi kapsamında 28 Nisan 2021 gece 03:00 sıralarında Mardin Artuklu Kotek mahallesinde gerilla alanlarına dönük ajan faaliyeti yürüten Ömer Aydın adlı işbirlikçi milislerimizin hedefi olmuştur. Şahsa ait araca sabotaj gerçekleştirilmiştir. Ve tümden imha edilmiştir. Ömer Aydın adlı unsur faşist devletin bütün kirliliklerini Kürdistan da meşrulaştırmak için canla başla çalışan ve gerilla alanlarına yönelik düşmana istihbarat veren bunu yaparken de kendini halk içerisinde kamufle etmeye çalışan bir özel savaş elemanıdır. Eylemimizin ardından Ömer Aydın adlı unsur yoğun polis ve asker koruması altında ikamet ettiği yerden tahliye edilmiştir.

Türkiye’de sömürüyü, Kürdistan’da sömürgeciliği birleşik devrim mücadelemizle yok edeceğiz. Onlara hizmet eden işbirlikçi, ajan ve kontra faaliyet yürüten herkese uyarımızdır. Yolun sonu göründü. Hepiniz hedefsiniz. Gerillaya, devrimci kurumlara karşı geliştirdiğiniz ajan pratikleri cezasız kalmadı / kalmayacak.

Faşizme, sömürüyü ve sömürgeciliğe karşı halklarımız 1 Mayıs’ta meydanları doldurarak destansı savaş yürüten gerilla ve milis gücümüzle bütünleşmelidir.

Eylemimiz 29 Nisan 2020 günü Kars’da ölümsüzleşen HBDH savaşçısı Sinan Güneş (Sefkan Bulut) anısına gerçekleştirilmiştir.

Faşizmi yıkacağız, özgürlüğü kazanacağız…

HBDH Kürdistan Sinan Güneş Milisleri