HBDH Mehmet Akif Dalcı Milisleri: Bir Faşiste Ait Mobilya Dükkanını Ateşe Verdik

Bir Faşiste Ait Mobilya Dükkanını Ateşe Verdik

AKP-MHP faşizmi Kürdistan’a özellikle de yakın dönemde Metina bölgesine yoğun bir saldırı, operasyon başlattı. Özgürlük gerillalarının bu saldırılar karşısındaki direnişini selamlıyoruz.

1 Mayıs işçi bayramına yaklaştığımız bu süreçte, faşizme gerek askeri gerek siyasi alanda önemli darbeler vuruldu. Erdoğan ve ittifakları, bu yenilgilerin hezimetinde bozulan prestijini geri kazanmak için operasyonlara hız vermekte, 1 Mayıs’ta işçi ve emekçilere Taksim’i yasaklayarak işçi ve emekçileri baskısı altına almaya çalışmaktadır.

Birleşik Devrim’in neferleri olarak bizler, faşizmin bu baskılarına yenik düşmeyeceğiz! İşçi sınıfının ve tüm ezilenlerin safında durmaya devam edeceğiz. Kürdistan’daki işgale karşı, emek sömürüsüne karşı eylemlerimiz devam edecektir.

26 Nisan günü, saat 06.00 sularında, Bursa/Osmangazi’de halkımıza ve devrimcilere hakaret ettiği tespit edilen MHP’li bir faşiste ait mobilya dükkanını ateşe verdik! İsmail Çetin adındaki bu faşiste ait dükkan kullanılmaz hale geldi.

Bu eylemimizi Metina direnişçilerine adıyoruz. Kürdistan’da yaptığınız operasyonların misillemelerini sermayenin kalbi olan şehirlerde yapacağız!

Yaşasın 1 Mayıs!

Yaşasın HBDH!

Faşizmi Yıkacağız Özgürlüğü Kazanacağız!

HBDH Mehmet Akif Dalcı Milisleri