HBDH Mehmet Hanefi Bilgin Milisleri: Amed’de Devriye Gezen Sivil Polis Otosuna Silahlı Eylem

Amed’de Devriye Gezen Sivil Polis Otosuna Silahlı Eylem

31.01.2022 günü gece saat 01:30 sıralarında Amed’in Bağlar ilçesi Kuru Çeşme mevkiinde devriye gezen sivil polis otosuna HBDH Mehmet Hanefi Bilgin Milisleri’miz tarafından silahlı ve havai fişekli eylem gerçekleştirildi. Eylem sonucu darbe alan araç, savrularak alandan uzaklaşmıştır.

Bu eylemimiz Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ı tutsak eden 15 Şubat Komplosu’na karşı ve faşizmin zindanlarında direnen, ölümsüzleşen devrimci tutsaklar için gerçekleştirilmiştir. Hem Önder Abdullah Öcalan’ın üzerindeki tecrit hem de diğer zindanlarda işkence, katliam ve ölüm haberleri giderek artmaktadır. Faşizmin zindanlarında devrimci tutsaklar her ne pahasına olursa olsun direnmektedirler. Çıplak arama, görüş ve telefon yasakları, hücre cezaları ve diğer insanlık suçu olan birçok işkence faşist iktidar tarafından tutsaklara dayatılmaktadır. Garibe Gezer, İlyas Demir, Halil Güneş ve Bolu’da diğerleri gibi bir tutsak olan Mehmet Hanefi Bilgin, 30 yılını faşizmin zindanlarında onuruyla geçirmiştir.

Faşist iktidar hem dışta hem de içte işgal ve sindirme politikalarını yürütmeye çalıştıkça direnenlerin devrimci iradeleri karşısında yenilmektedir. Zindanlarda direnen tutsaklarımız dağlarda direnen gerillalara ve şehirlerde faşizmi hedefleyen milislere güç vermektedir. Bizler, HBDH Mehmet Hanefi Bilgin Milisleri olarak zindanlarda süren direnişleri selamlıyoruz, 15 Şubat Komplosu’nu parçalayacağımızı ilan ediyoruz.

Faşizmi Yıkacağız, Özgürlüğü Kazanacağız!

İleri…Daha İleri…

HBDH Mehmet Hanefi Bilgin Milisleri