HBDH Partizan Amed Milisleri: Batman-Hasankeyf’te Devriye Gezen Düşmana EYP’li ve Silahlı Eylem

Batman-Hasankeyf’te Devriye Gezen Düşmana EYP’li ve Silahlı Eylem

31.01.2022 tarihinde saat 20:00 sıralarında Batman-Hasankeyf yolu üzerinde devriye gezen düşman aracına yönelik EYP’li ve silahlı eylem gerçekleştirildi. Eylem anında panikleyen düşmanın yaralı sayısı netleştirilememiştir.

Gerçekleştirdiğimiz bu eylem yoksul Kürt halkının canına kastedenlere, fabrikalarda emekçileri karın tokluğuna bile çalıştırmayan patronlara, gerillalara zehirli gazlarla saldıran faşist iktidarın kolluk kuvvetlerine bir mesajdır. HBDH milisleri sizleri her an takip ediyor. Korunaklı araçlarınız, karargahlarınız sizleri koruyamayacaktır. Devrimci savaş alanlarında direnen gerillanın mücadelesini şehirlere taşıyacağız.

Siz Avaşin, Metina ve Zap’ta işgalci güçler olarak gerillanın iradesi karşısında yenildiniz. Zafer bugün de yarın da bizimdir. Bizler HBDH milisleri olarak metropollerde gerillanın direnişine ses olan devrimci seferberlik hamlesini büyütüyoruz. Faşizmi yıkma, özgürlüğü kazanma mücadelemiz bu yolda ölümsüzleşenlerimizin silahını devralarak büyüyor. Zaferimiz yakındır!

Eylemimiz, Rojava’da IŞİD çetelerine karşı Haseke savunmasında ölümsüzleşen Partizan Amed yoldaş adına ve Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ı tutsak eden 15 Şubat Komplosu’nun yıldönümü için yapılmıştır.

Faşizmi Yıkacağız! Özgürlüğü Kazanacağız!

İleri…Daha İleri…

HBDH Partizan Amed Milisleri