HBDH Milisleri: Ambarlı Limanında Gemide Çıkan Yangın Bir Sabotaj Eylemidir!

Ambarlı Limanında Gemide Çıkan Yangın Bir Sabotaj Eylemidir!

Kamuoyuna;

28 Temmuz 2019 günü İstanbul Ambarlı Limanında demirli halde bulunan yük gemisine tarafımızca sabotaj eylemi gerçekleştirilmiştir.

Çıkan yangın sonrası gemi kullanılamaz duruma getirilmiş, sömürüyü, işçi cinayetlerini üreten, faşist sistemin ekonomisine yönelik eylemimiz liman faaliyetlerini saatlerce sekteye uğratmıştır.

Türkiye emekçilerine ve ezilen halklarına yoksulluk ve sefalet dayatan iktidar gücü, saray yaşamlarına devam etmektedir. Halkın yoksulluğa itirazlarına karşı Erdoğan “Uçaklar, helikopterler fıstık, leblebi atmıyor. Bunun bir ekonomisi var” diyerek halktan çaldıklarını savaş tüccarlarına ve kendi lükslerine yatırdığını beyan ediyor. Faşizmin ortağı Bahçeli, Rojava Halklarını hedef göstererek “Fıratın doğusuna bomba olup yağacaksak, ateş olup yakacaksak” ifadeleri ile ezilen mazlum halkları katletme hayalleri kuruyor.

Bölge halklarının kardeşçe yaşamasının önünde en büyük tehdit AKP-MHP faşizminin iktidarda ki varlığıdır. İşgalden ve sömürgecilikten tek çıkarı olanlar iktidardakilerdir.

Türkiye emekçileri ve ezilen halkları bu savaşa karşı çıkmadığı sürece, ekmeği daha küçülecek, on yıllar sürecek acılar içinde kıvranırken Erdoğan ve ailesinin servetinin büyümesine hizmet edecektir.

Ateş olup yakacağız dedikleri, bomba yağdırmak istedikleri, Kürt, Arap, Türkmen, Ezidi, Asuri, Ermeni halklarının birlikte yaşadığı, birlikte yönettiği topraklardır.

Seyirci kalırsak işgalin, katliamın ateşi, sarayın dışında her eve düşecektir. Onlar çocuklarına gemi filoları kurarken, yoksul çocuklarını kardeş halkların katledilmesine gönderecek, tabutları başında nutuklar atacaklardır. Kardeşinin, komşusunun evine ateş taşıyanlar, o ateşin dumanında boğulurlar.

Bu topraklarda halklar, emekçiler, kadınlar, gençler güvende değilse, saraydakilerde, onun destekçileri de kendilerini güvende hissetmesin.

Rojava’ya, mazlum halkların evine ateş topu olup yakma niyetinde olanlar, o ateşin dumanı daha şimdiden İstanbul, İzmir semalarından yükseliyor.

Her yerdeyiz!

HBDH Milisleri