HBDH Milisleri: Devrimci değerlere yönelik yapılan her saldırıya karşı faşizmi ateş çemberine alacağız

DEVRİMCİ DEĞERLERE YÖNELİK YAPILAN HER SALDIRIYA KARŞI FAŞİZMİ ATEŞ ÇEMBERİNE ALACAĞIZ!

 

12 Mayıs 2020 günü Tarsus’da seyir halinde 8 araç taşıyan tır güçlerimizce hedef alınmış, sabotaj eylemi sonrası çıkan yangında 35 ALP 302 plakalı tır ve yüklü olduğu 8 araç küle dönmüştür.

AKP-MHP faşizmi ve onun iktidarına güvenerek mezarlarımıza saldırma cüreti gösteren çete sürüleri ateşle oynamaktadır. İnsan olmanın tüm değerlerini yitirmiş saray rejimi, kendine biat etmeyen her kesime savaş açtığı gibi, insanlığın ortak kültüründe herkesçe saygı gösterilen mezarlıklara ve cenazelere saldırmayı da yeniden politika haline getirmiştir. Bu saldırılar lokal değil, merkezi bir yönelimdir. Bu yönelimin başında Süleyman Soylu bulunmaktadır. Mezarlıklara ve cenazelere saldırılarılar da bizzat onun talimatı vardır. Çökmek üzere olan saray iktidarı, tüm değerlere saldırarak korkunun egemen olacağını, işçi sınıfı ve ezilen halkların kendilerine teslim olacağını sanmaktadırlar. Günlerdir saray soytarılarının, ekran karşısında liste tehditlerini yükseltmeleri aynı planın parçalarıdır. Korkuyorlar, korktukça tehditlere ve mezar taşlarına saldırıyorlar.

Devrimcilerin ve özgürlük savaşçılarının cansız bedenlerini günlerce morglarda rehin tutan, ailelere eziyet uygulayan savcılar, mezar taşlarını kıran polisler, cenazelere saldıran faşist güruh, bilsin ki, bu saldırılar durmazsa oynadıkları ateş, sokaklarına, evlerine düşecektir. Ne yaslandığınız saray ne oturduğunuz makamlar, sizi koruyamaz. Yüzlercenizi intikam birimlerimizden koruyamadığı gibi…

Tüm devrimci gençlere de çağrımız var. İçinde olduğumuz mayıs ayı büyük devrimci önderlerin ölümsüzleştiği bir aydır. Deniz Gezmişler, Haki Karerler, Ulaş Bayraktaroğlu, Mehmet Karasungurlar, İbrahim Kaypakkayalar faşizme karşı nasıl mücadele edilmesini gösterdiler. Hiçbir şahsi çıkar gözetmeden hepimiz için özgür ve adil bir dünya uğruna canını feda edenlerin izinde harekete geçelim. Devrimci değerlere yönelik yapılan her saldırıya karşı faşizmi ateş çemberi ile kuşatalım.