HBDH Milisleri’nden İki Fabrikaya Sabotaj Eylemi

HBDH Milisleri’nden İki Fabrikaya Sabotaj Eylemi

Kamuoyuna;
“06 Eylül 2019 günü İstanbul Pendik’ de bulunan polyster fabrikası ve yine aynı gün (06 Eylül 2019 günü) İstanbul Sultanbeyli’de bulunan 2000 M² lik alanda üretim yapan yatak fabrikası HBDH Milisleri olarak tarafımızca gerçekleşen sabotaj eylemleri sonucu yanarak küle dönmüştür.

Halklarımıza yöneltilen faşist terör ile iltisaklı, onu destekleyen, güç veren, tüm odaklar ve ekonomik yapılar küle dönmeye devam edecekler. Süleyman Soylu her gün, hak ve adalet arayan tüm kesimleri hedef alıyor tehdit ediyor. Tehditleri kuru gürültüdür, çaresizlik içindeler. Halkların isyanından, mazlumun öfkesinden, işçilerin ayaklanmasından, kadınların adaletinden korkuyorlar.

Çünkü “Hiçbir korkuya benzemez halkını satanın korkusu”.

Patronların para kasaları dolsun, zevk-i sefa sürsünler diye yasalar çıkarttılar, grevleri yasakladılar, mitinglerde copladılar.

Parsel parsel ormanları, akarsuları, dereleri, madenleri yağmaladılar, sattılar.

Besledikleri cihatçı çetelerin zulmünden kaçan göçmenleri şantaj masalarında botlarla ölüm yolculuğuna yolladılar, para pazarlıklarında sattılar.

Silah tüccarları kazansın diye girdikleri savaş oyunlarında, gizli kirli anlaşmalarda Suruç’ta, Ankara’da, İstanbul’da halkların bombalanmasını tezgahladılar.

Tarikatlar büyüsün, insanlar uyusun diye suç şebekeleri kurdular, parada boğuldular, sadece bugünümüzü değil çocuklarımızın rüyalarını “incittiler”, ahlak fetvalarıyla yağmaladılar bedenlerini.

Kürdistan’ da yaktıkları cehennem ateşinde sırtlarını ısıttılar, metropollerde midelerini sömürgeciliğin “ganimetleri” ile doldurdular.

Artık onlar için yolun sonu gelmiş, halklar için çıkış yolu görünmüştür. Halkların Birleşik Devrim Hareketi eylemi ve varlığı ile bu yolu açmıştır.

Kısa zaman diliminde onlarca eyleme imza atan ve faşist odakları beklemedikleri yerlerde, beklemedikleri zamanda ve farklı tekniklerle vuran güçlerimiz şu ana kadar düşman güçleri şaşkına çevirmiş, halklarımıza ve emekçilere faşizm karşısında güven vermiştir.

Son günlerde adını kamuoyuna duyuran bazı oluşumların bizzat gerçekleştirdiğimiz eylemlere gölge düşürücü biçimde, emek verdiğimiz eylemlerimizi “üstlenici” açıklamalar yaptığı görülmüştür. Ne amaçla bu yönteme başvurduklarını bilmemekle birlikte bu yöntemin faşizme karşı mücadelede ezilenlerin cephesine kazanç sağlamayacağını belirtmek isteriz.”

HBDH Milisleri