HBDH Sinan Dersim Milisleri: “Amed ve Şırnak’ta Eylemler Gerçekleştirdik!”

Amed ve Şırnak’ta Eylemler Gerçekleştirdik!

9 Ekim Uluslararası Komplosu’nu düzenleyenler bugün de Rojava’da acımasız saldırılar düzenliyor. Rojava’nın emekçi halklarının savaşın içinde, tüm yıkıntıların üzerine inşa ettiği bütün güzellikler, faşist Türk devleti tarafından hedef alınıyor. Tüm altyapı çökertiliyor; suikastların ve bombalı saldırıların ardı arkası kesilmiyor.

Biliyoruz ki; bu faşist devlet yıkılmadan ne Türkiye’ye ne Kürdistan’a ne de bölgeye barış ve huzur gelecek! Özgürlüğe ve barışa giden tek yol, birleşik devrimin zaferinden geçmektedir.

Bu bilinçle yoğrulmuş milislerimiz, faşist devletin kurumlarına ve kolluk gücüne aralıksız saldırılar düzenlemektedir.

1) 5 Ekim akşamı Amed’de kayyum belediyesini vurduk. Emekçilerin siyasi iradeleri ile alay eden, kendi sandıklarında kaybettikleri kurumları İçişleri Bakanlığı’nın tek kalem darbesiyle gasp eden faşist devlet, Amed/Kayapınar Belediyesi’ne el koymuştu. Milislerimiz bu belediyeye ait kuruma bombalı saldırı düzenledi ve eylem sonrası başarılı bir şekilde bölgeden ayrıldı.

2) Milislerimiz Şırnak’ta polislere saldırdı. Rojava’da hunharca saldırılan devrimimize destek olmak için, Kürt halkının “Güneşimizi Karartamazsınız!” çığlığını en sağır kulaklara duyurmak için vuruyoruz düşmana! 6 Ekim gecesi Şırnak-Silopi’de devriye gezen polisleri hedef aldık. Nuh Mahallesi’nde devriye gezen polis araçları çapraza alınarak molotof yağmuruna tutuldu. Yaşanan çatışmanın ardından milislerimiz alandan başarılı bir şekilde uzaklaştılar.

Eylemlerimizi 9 Ekim Uluslararası Komplosu’nu ve faşist devletin Rojava’ya dönük saldırılarını protesto etmek için gerçekleştirdik.

Faşist cellatların korkulu rüyası olmaya devam edeceğiz. Her köşe başında bizi bekleyin!

Kahrolsun Faşizm, Yaşasın Mücadelemiz!

Rojava’ya Kalkan Elleri Kıracağız!

Tek Yol Birleşik Devrim!

Faşizmi Yıkacağız, Özgürlüğü Kazanacağız!

HBDH Sinan Dersim Milisleri