HKP (Maoist) MK: Hindutva Faşist Devleti tarafından Hindistan devrimci hareketine yönelik acımasız saldırıları kınayın

Hindutva Faşist Devleti tarafından Hindistan devrimci hareketine yönelik acımasız saldırıları kınayın

Sevgili Dostlar ve Yoldaşlar, Kızıl Selamlar

Geçen yıl 26 Eylül’de Hindistan İçişleri Bakanı ve kabine arkadaşları Delhi’de 10 eyaletin başbakanları ve bakanları, güvenlik güçleri şefleri, polis memurları ile büyük bir toplantı gerçekleştirdi. Bu toplantıda Hindistan Maoist Hareketini bir yıl içinde ortadan kaldıracaklarını ilan etti. Şimdi süre tamamlandı ancak Maocular, Parti’ye verdikleri bazı büyük kayıplara rağmen kitlelerin desteğiyle devrimci faaliyetlerine devam ediyorlar. İçişleri Bakanı bir yıllık görevinde başarılı olamadı. Bu yüzden şimdi utanmadan halkın önünde bazı harika başarılar gösterme telaşında.

MK’mız, Hindistan Devrimci hareketini korumak ve desteklemek için çok ciddi bir şekilde çalışan Hindistan Halk Savaşının tüm dostlarına ve iyi dilekçilerine devrimci selamlarını iletmektedir. Bu başarı sadece bizim değil, sizlerin takdire şayan çabalarıyla elde edilmiştir. Gelecekte de aynısını sizden bekliyoruz.

İçişleri Bakanı Amit Sha 26 Ağustos 2022’de (bir yıl tamamlandı) Chhattisgad eyaletinin başkenti Raipur’u ziyaret ederek polis ve güvenlik güçleri yetkilileriyle bir toplantı gerçekleştirdi ve eyalet hükümetinden Maoistleri eyaletten tasfiye etmek için Merkezi Hükümetle işbirliği yapmasını istedi. Ancak bir saat içinde pozisyonunu değiştirdi ve halka önümüzdeki dördüncü seçimlerde Eyalet Kongre Partisi Hükümetini görevden alıp BJP’yi seçmeleri için açık bir çağrıda bulundu. İnsanlar bu seçim gösterisinden keyif aldılar ve hiçbir devrimci hareketin bu tür çocukça açıklamalarla ortadan kaldırılamayacağını öğrendiler.

Aynı zamanda Amit Sha Jharkhand eyaletini ziyaret etti ve eyaletin artık Maoistlerden arındırılmış bir eyalet olduğunu ilan etti. Onun ziyaretinden hemen önce eyalet polisi ve merkezi para-militer güçler “Ahtapot Operasyonu” adı altında Maoistlere karşı yoğun operasyonlar yürütmüş ve Budha Pahad‘ın (Büyük Tepe) 32 yıl sonra artık kendi kontrolleri altında olduğunu ilan etmişlerdi. Bu, polisin başarılarını patronlarına göstermek için yaptığı bir yutturmacadan başka bir şey değildir. Aslında, HKGO’muzun mavzerleri onlarla şiddetli bir şekilde karşı karşıya geldi ve polisin bazı kayıpları var. Bu çatışmada çok sevdiğimiz iki yoldaşımızı kaybettik. Devrimci faaliyetlerimiz bugüne kadar o eyalette her zamanki gibi devam ediyor.

Bir yıllık Prahar-3 görevlerini tamamlamadan önce kitle cephesi faaliyetlerinde de biraz daha muazzam sonuçlar göstermeye çok hevesliler. NlA (Ulusal Soruşturma Ajansı) Bheema Koregoan gibi uydurma bir dava ileri sürdü. Şimdi de Maoistlere ait 63 sayfalık gizli bir dosyayı ele geçirdiklerini söylüyorlar. Gerçekten bu acımasız bir şaka. Bu bahaneyle, demokratların, entelektüellerin ve Hindutva karşıtı her unsurun ağzını kapatmak için ülke çapında geniş çaplı tutuklamalar yapmak üzere kemerlerini sıkıyorlar. Açıklığa kavuşturmak istediğim bir husus var ki o da siyasetimizin herkese açık olduğudur. MK’mız tüm siyasi belgelerimizi internette yayınladı. Bheema Koregoan davasında uluslararası soruşturma kurumları bile halkın önüne çıkarıldı. 2017 yılında Maharashtra polisi Başbakan’ın suikastı ile ilgili komlovari belgeler hazırladı ve birçok aydını bu sahte davaya dahil etti. Şu anda aynı polis 63 sayfalık gizli bir dosya oluşturmuştur. Diğer taraftan NIA ülke çapında demokratların, aydınların, yurtseverlerin, yazarların, sanatçıların, avukatların ve sosyal aktivistlerin evlerine baskınlar düzenlemeye devam ediyor. Şimdi bu sözde gizli dosya ile polis her birini şehirli Maoist olarak suçlayacak ve hapse atacak. Sahte teslimiyetler yüzlerle devam ediyor. Tutuklamalar, pusular, zulümler, tecavüzler, drone saldırıları bölgelerimizde devam ediyor. Bu nedenle, MK’mız tüm taraftarlarına ve yurtdışındaki Hint Halk Savaşıyla dayanışanlara bu gizli dosyayı kınamaya ve Hindutva Hint Devletinin entrikalarını açığa çıkartmak için mücadeleyi yükseltmeye çağırıyor.

Amrut.

Sorumlu.

Uluslararası İlişkiler,

HKP (Maoist) MK

Englısh: https://www.tkpml.com/cpi-maoist-cc-condemn-the-brutal-attacks-on-the-indian-revolutionary-movement-by-hindutva-fascist-state/?swcfpc=1