PARTİMİZİN 49. MÜCADELE YILINI MİLİTAN RUHUMUZLA SELAMLIYORUZ!

PARTİMİZİN 49. MÜCADELE YILINI MİLİTAN RUHUMUZLA SELAMLIYORUZ!

24 Nisan 1972, partimiz TKP-ML’nin bir bahar ayında dünyayı ısıtan bir güneş gibi, çeşitli milliyetlerden Türkiye halkının üzerine bir kurtuluş ışığı gibi doğdu. 50 yıllık suskunluktan sonra Kaypakkaya yoldaş, uzun bir araştırma ve çalışma sonunda sınırlı bir kadro ile partimizi kurdu.

1917 Büyük Ekim Sosyalist Devrimi ve 1949 Çin Demokratik Halk Devriminin tarihsel derslerinden özümsediği MLM’yi Türkiye’nin gerçekliğiyle birleştiren Kaypakkaya yoldaş, buzu kırarak yolu göstermiş oldu.

Partimizin geriye düştüğü ve güç kaybettiği dönemlerde bile, her seferinde bir çıkış yolu bularak sınıf kavgasının önemli bir gücü olmuştur. Ülkemizin en karanlık günlerinde, 12 Eylül 1980 Askeri Faşist Cunta döneminde dahi silahları susmamıştır. Partimiz, 2019 yılında gerçekleştirdiği 1.Kongresinde önüne koyduğu hedeflere varmak için azim ve kararlılığını sürdürmektedir.

49. Mücadele yılına girerken canlarını feda eden tüm parti şehitlerimizi saygıyla anıyoruz. Şehitlerimiz partimizin bugüne gelmesin de fedakarlıkları unutulmayacaktır.

Korona virüsünün dünyayı kasıp kavurduğu bugünlerde örgütlülüğün önemi bir kez daha kendisini tüm çıplaklığıyla göstermiştir. Kapitalist emperyalist sistemin insanlığı nasıl büyük bir sona doğru sürüklediğini görüyor ve yaşıyoruz. Dünyayı kurtarmak için hala bir şansımız var. Dünya devriminin bir parçası olan ülkemizde faşizmi yıkıp DHD gerçekleştirerek, dünyanın diğer ülkelerindeki KP’lerin öncülüğünde gerçekleştirilecek devrimlerle insanlık kurtulabilir!

 

Yaşasın Partimiz TKP-ML!

Yaşasın Parti Kongremizin Birinci Yıl Dönümü!

 

Almanya NRW’den TKP-ML Taraftarları