Peru Komünist Partisi MK: Yoldaş Míriam’ın hayatını, fiziksel ve zihinsel bütünlüğünü savun!

Yoldaş Míriam’ın hayatını, fiziksel ve zihinsel bütünlüğünü savun!

Başkan Gonzalo’nun katledilmesinin cezasız kalmasına hayır!

Güçlü komünist dayanışmayla, öğretmen Elena Yparraguirre Revoredo, yoldaş Míriam’ın yaşamı, fiziksel ve zihinsel bütünlüğü konusundaki derin endişemizi ifade ediyor ve yoldaş Míriam’ın Peru Devletinin, eşi Abimael Guzmán Reinoso –Başkanımız Gonzalo’nun katledilmesini kınamasına karşılık misilleme olarak onun bütünlüğüne karşı uyguladığı önlemleri protesto ediyoruz. Yoldaş Míriam’ın küçük ve izole bir hücreye kapatılmasına ek olarak, daha önce başka bir mahkûma bıçakla saldıran psikiyatrik sorunları olan ve saldırgan bir geçmişi olan bir mahkûmu yanına yerleştirmelerini de kınıyoruz. Bu alçak bir provokasyon ve yoldaşımızın yaşamına ve bütünlüğüne yönelik gerçek bir tehdittir, bu durumu tam bir öfkeyle reddediyoruz.

En yüksek makamları bu tür provokasyon ve tehdidin derhal ortadan kaldırılmasına müdahale etmeye ve Elena Yparraguirre Revoredo’nun fiziksel ve psikolojik bütünlüğünü garanti etmeye çağırıyoruz. Yoldaş Elena’ya karşı doğabilecek sonuçlardan en yüksek sivil, askeri ve polis yetkililerini sorumlu tutuyoruz ve ayrıca Başkan Gonzalo’nun öldürülmesinin cezasız kalmasını ve savcılığın şikayeti rafa kaldırmaya yönelik alçakça girişimini reddediyoruz.

Peru’nun ve dünyanın demokratik ve devrimci örgütlerini, Elena yoldaşın yaşamının, fiziksel ve psikolojik bütünlüğünün ve Dr. Abimael Guzmán Reinoso’nun cinayetinin cezasız kalmasına karşı cezasızlığa karşı savunmasını kınamaya ve talep etmeye çağırıyoruz.

Kahrolsun devletin Peru komünistlerine karşı nefret ve intikam politikası!

Yoldaş Míriam’ın hayıtını, fiziksel ve psikolojik bütünlüğünü savun!

Başkan Gonzalo’nun katledilmesinin cezasız kalmasına hayır!

Yaşasın ölümsüz Gonzalo Düşüncesi!

Şan olsun Marksizm-Leninizm-Maoizm!

Peru Komünist Partisi

Merkez Komite

Haziran 2022

Englısh: https://www.tkpml.com/central-committee-communist-party-of-peru-defend-the-life-physical-and-mental-integrity-of-comrade-miriam/