Rojava Direnişi | Rojava’dan çağrı var!

Rojava’dan Sokaklara Çıkıp Direnişe Ses Olanlara!

 

Çok evvel yazılan vasiyetin bir tekerrürü Rojava direnişi, faşizmin tüm teknolojik üstünlüğüne rağmen en büyük silahı olan inancı ve iradesi ile 24 gündür devam ediyor.

Yarın siz tüm dünyada “Biji Berxwedane Rojava” sloganını atarken Enternasyonal Özgürlük Taburu Savaşçıları da cephelerde, mevzilerde direnişi büyütmeye devam ediyor olacak. Topraklarını, inanç mekanlarını, yaşam alanlarını, zeytin ağaçlarının mücadelesini veren Rojava halkları yedi yıl önce yaratılan Rojava Devrimi’ni, Rojava kadın devrimini savunuyor olacak.

“Aklında Sadece Direniş Olanlar…”

Devrime, kadın devrimine saldıran faşist Türk devleti, her türlü teknolojik üstünlüğe ve sınırsız emperyalist desteğe rağmen direnişi kıramıyor. Kendi “ateşkes” kararına bile uymayarak çeteleri aracılığı ile işgalini yaygınlaştırmaya çalışıyor. İşgale karşı geliştirilen direniş, birçok yerde olduğu gibi özellikle Zirgan ve Til Temir, Serekaniye M4 yolu üzerinde yoğun çatışmalarla devam ediyor. İşgalin ilk gününden itibaren “sonuna kadar direneceğiz” diyerek mevzileri terk etmeyen, aklında sadece direniş olanlar tarih yazıyor. Direnişleriyle tarih yazanlara mevzilerde güneşe uğurladıklarımızın güç verdiği gibi bugüne kadar yapılan eylemler, 2 Kasım Rojava ile dayanışma günü ve gerçekleşecek eylemler de güç veriyor.

Yorgunluğu erteleyen, gece-gündüz demeden yaşamın her anında savaşı büyütenler hepimize güç veriyor.

Burada işgale karşı zaferin tanımının direnişi büyütmekten geçtiğinin farkında olan herkes direniyor. Burada enternasyonaller dünyanın neresinde olursa olsun atılan dayanışma sloganları ruhu ile direniyor. Burada tüm inançlar faşist TC’nin katliamcı zihniyetine karşı Ermeni, Asuri, Keldani, Süryani demeden birlik olarak direniyor.

Zafer direnenlerin olacak şiarı ile Taksim’den dört parça Kürdistan’a, Almanya’dan, İsviçre’ye, Fransa sokaklarından dünyanın tüm sokaklarında yankılanan sloganlarınız emin olun ki; burada, Rojava sokaklarında, mevzilerde duyuluyor. Emin olun ki; sesiniz güç oluyor, dayanışma oluyor, direniş oluyor. Cephelerde, sokaklarda, yaşamda dayanışmacı değil savaşın parçası olarak Ortadoğulaşan Proletarya Partisi’nin sesi olan tüm yoldaşlar, sesiniz duyuluyor!

Yarın, hep birlikte sokaklarda binlerce Yaşasın Enternasyonal Dayanışma sloganı olacağız.

(Rojava’dan bir TKP-ML TİKKO gerillası)

English: https://www.tkpml.com/rojava-resistance-call-from-rojava/