Rojava’da Parti ve Devrim Şehitleri Anması

Rojava’da Parti ve Devrim Şehitleri Anması

Rojava: TKP-ML TİKKO savaşçıları Derik Şehitliği’nde Nubar Ozanyan’ın mezarı başında Parti ve Devrim Şehitleri Haftası vesilesiyle bir anma etkinliği gerçekleştirdi.

Proletarya Partisi’nin Ocak ayının son haftasını Parti ve Devrim Şehitleri Haftası olarak kabul etmesi sebebi ile örgütlenen anma etkinliği, Nubar Ozanyan’ın mezarı başında saat 12.30’da başladı.

Rojava Komutanlığı’nın örgütlediği anma etkinliğine Şehit Nubar Ozanyan Ermeni Taburu savaşçıları da katılarak askeri bir tören yaptı. “Türkiye devrimci hareketinin ilk komünist, partimizin ilk kadın şehidi Meral Yakar’dan Güzel Şahin’e; ordumuzun ilk komutanı Ali Haydar Yıldız’dan Komutan Martager’e; devrim ve komünizm mücadelesini büyütenlerin pratiğini rehber edinerek yolumuza devam ediyoruz” sözleri ile başlayan açılış konuşmasının ardından tüm devrim ve komünizm şehitleri şahsında enternasyonal marş eşliğinde bir dakikalık saygı duruşu yapıldı.

Orhan yoldaşın resminin olduğu mezar taşının da mezarlığa yerleştirildiği anmada TKP-ML adına bir konuşma yapıldı. Şehitlikteki diğer mezarların da ziyaret edildiği etkinlikte TKP-ML ve TİKKO marşları da okundu.

Kadın Yaşam Özgürlük!

Rojava direnişinde güneşe uğurladığımız Hevrin Xelef, Aynur Ada ve Ceren Güneş yoldaşların mezarlarına KKB Rojava Komitesi ve Şehit Nubar Ozanyan Ermeni Taburu kadın savaşçıları saygı duruşu yaparak ziyaret gerçekleştirdi.