TKP-ML Dava Tutsakları: “20-30 Mayıs’ta açlık grevindeyiz”

20-30 Mayıs’ta Açlık Grevindeyiz

 

DTK Eşbaşkanı ve HDP Milletvekili Leyla Güven’in 7 Kasım’da “tecridin bir insanlık suçu olduğunu belirtmek istiyorum. Tecrit bir halka uygulanmaktadır. Ben de bu halkın bir parçasıyım” diyerek başlattığı süresiz açlık grevi eylemi 15’er kişilik ikişer grup tarafından ölüm orucuna çevrilmiş durumdadır.

Bizler tüm hapishanelerdeki TKP-ML dava tutsakları olarak, bu eylemle dayanışmak amacıyla 29 Kasım’da 3 günlük açlık grevi eylemi gerçekleştirdik. 4 Şubat-18 Mart tarihleri arasında bulunduğumuz tüm hapishanelerde birer haftalık dönüşümlü açlık grevi eylemiyle yürüyüşümüzü sürdürdük.

TKP-ML dava tutsaklarından Hiyem Yolcu 20 Mart, Haydar Sönmez ise 1 Nisan’da bu yana süresiz açlık greviyle eylemlerini sürdürmektedirler.

Gelinen aşamada, süresiz açlık grevi eylemi 15’ser kişilik iki grup olarak Ölüm Orucuna dönüştürülmüş durumdadırlar. Faşizm bu direnişe saldırıyla yanıt vermektedir. Evlatları açlık evlatları süresiz açlık grevi ve ölüm orucunda olan annelerin eylemlerine dönük saldırmaktadır. Anaların direnişi, faşizmin kodlarını sarsmıştır ve gerçek yüzünü bir kez daha açığa çıkarmıştır. Faşizmin analarımıza dönük bu saldırganlığına karşı öfkemiz de sınırsızdır, dört duvarla çevrilmeye çalışılan direnişimiz de…

Analarımızdan elinizi çekin!

AKP-MHP faşist bloğu, gelinen aşamada PKK lideri Sayın Öcalan ile avukatlarının görüş yapabileceğini resmi temsilcileri aracılığıyla ifade etmek zorunda kalmıştır.

Bu durumda İstanbul’da yeniden seçime zorlayan faşist bloğun Kürt oylarına ‘talip’ olmasının da etkisi olmakla birlikte esasın Suriye ile Rojava’da yaşadığı sıkışma ve açlık grevi eylemlerinin geldiği aşama karşısındaki çaresizliği olduğu açıktır.

Bizler tüm hapishanelerdeki TKP-ML dava tutsakları olarak, bu faşist saldırganlığa karşı ve süren süresiz açlık grevi ve Ölüm Orucu eylemiyle dayanışmak amaçlı 20-30 Mayıs tarihleri arasında on günlük açlık grevi gerçekleştireceğiz.

Bu mücadeleyi daha güçlü bir biçimde sahiplenmeye çağırıyoruz.

Yaşasın Süresiz Açlık Grevi Eylemimiz!

Partiyle Devrime Şan Olsun 1. Kongremize!

Yaşasın Partimiz TKP-ML, Halk Ordumuz TİKKO, Gençlik Örgütümüz TMLGB ve Kadın Örgütümüz KKB!

Tüm hapishanelerdeki TKP-ML dava tutsakları adına Derya Ozanyan

 Mayıs 2019