TMLGB MK: Ölümsüzlüğün Simgesi Komünist Önder İbrahim Kaypakkaya 70 Yaşında!

Ölümsüzlüğün Simgesi Komünist Önder İbrahim Kaypakkaya 70 Yaşında!

Yaşamının sınırlılığına meydan okuyan tahlillerin ve yılmaz eylemci duruşun mimarı Komünist Önder İbrahim Kaypakkaya ölümsüzdür. Hiç kimsenin yok etmeye, üstünü örtmeye gücünün yetmediği ideolojik netlik ve sadeliğin yarım asrı aşan temsilcisidir o. Kaypakkaya, milyonlarca ezileni tahakküm altına almak isteyen bir avuç ezenin sınırsız gücünün sökemediği, halkımızın bağrında kök salan devrimci gelenek ve mirasın ölümsüz simgesidir. Söylediği ile yaptığı arasındaki uyumla hala kulaklarımızda tınısı en net olan devrimci ritimdir. Teori ve pratiği, zincirin halkaları gibi mücadelesinin her anında özenle birleştirmenin ustasıdır. Devrimin düşmanlarının saldırılarını direnişle çaresizliğe dönüştürmenin en yalın halidir Kaypakkaya. İdeolojik, politik, örgütsel sorgulamalarla, devrimci kopuşlarla dolu yaşamı ile eski olana karşı yenilenmek için meydan okuma cesaretidir.

Ölümünün 46. yılında Marksizm Leninizm Maoizm biliminin pes etmeyen öğrencisi, Türkiye devriminin yılmaz önderi İbrahim Kaypakkaya’yı TMLGB olarak saygıyla anıyoruz. Onun ardılı olma, ideallerini ve adını yaşatma iddiası taşıyan genç komünistler olarak her 18 Mayıs bizler için direniş, mücadele ve kavga günüdür. Halkımız üzerine çökmüş karanlığı Önder Yoldaşın kararlılığı ile parçalama günüdür.

Ezilen milyonların özgürlük arayışını örgütleme, milyonların geleceğini eline alma mücadelesini ileriye taşıma günüdür. İşçilerin, emekçilerin, halk gençliğinin, kadın ve LGBTİ+’ların sömürü ve zulme, işsizlik ve yoksulluğa karşı yükselttikleri isyan çığlığını büyütme günüdür. Halkımızın büyüyen öfkesini devrimin düşmanlarına yöneltme günüdür.

Partiyle Devrime, Şan Olsun 1. Kongremize!

Önder yoldaşın 70. yaşını, gözbebeği gibi koruduğu Partimizin 47. kuruluş yılını tarihsel bir görev olan 1. Kongreyi gerçekleştirerek karşılayan Parti iradesini selamlıyoruz. Onun mirasına sadık kalmanın bir izdüşümü ve anın en somut görevi olan 1. Kongreyi gerçekleştirerek Parti iradesini inşa eden, Önder Yoldaşın planlamasını yaptığı ancak gerçekleştirmeye ömrünün yetmediği Kongreyi onun mirası olan komünist tezlere yaslanarak gerçekleştiren ve Partimizin programını oluşturan komünist iradeyi TMLGB olarak coşkuyla selamlıyoruz.

Sözümüzü söyledik, şimdi eyleme geçme zamanı. 1. Kongremizin açığa çıkardığı görevleri yerine getirme sözümüzü, genç komünistler olarak Önder Yoldaşı ölümünün 46. yılında anarken bir kez daha yineliyoruz.

Önder yoldaşın dağların doruklarından faşizmin zindanlarına uzanan, mekan ve sınır tanımayan direngen ruhunu rehber alarak görevlerimize yaklaşacağız. Bu bilinçle adımlarken yolları, karşımıza çıkan engelleri kaldırmada, onun ideolojik netliği kılavuzumuz olacak.

Komünist Önder İbrahim Kaypakkaya Ölümsüzdür!

Partiyle Devrime, Şan Olsun 1. Kongremize!

Yaşasın Partimiz TKP-ML, Halk Ordumuz TİKKO, Kadın Örgütümüz KKB, Gençlik örgütümüz TMLGB!

Savaş, Öğren, İlerle Gücümüz TMLGB!

TKP-ML TMLGB MK

Mayıs 2019