TKP/ML Hapishane Komitesi’nden Açıklama: “46. Yılında Partimiz Mücadelede Israrın Adı Olmaya Devam Edecektir!”

46. Yılında Partimiz Mücadelede Israrın Adı Olmaya Devam Edecektir!

46 yıl önce her türlü reformizm ve revizyonizme karşı, BPKD’nin güçlü rüzgarıyla Kaypakkaya yoldaşın önderliğinde kurulan partimiz TKP/ML, bu sömürücü baskıcı, tekçi, cinsiyetçi düzeni tarihin çöplüğüne atmayı hedefleyen yürüyüşünü ilk günkü kararlılığı, cüreti, inancı ve coşkusuyla sürdürüyor.

Zor’a dayanan gerçekliğinin gereklerini yerine getirerek yürüttüğümüz sınıf mücadelesinde Meral Yakar’dan Güzel Ana’ya, Ali Haydar Yıldız’dan Nubar Ozanyan’a yüzlerce şehidimiz, yaralımız ve tutsağımızla mücadelenin tüm siperlerinde Demokratik Halk Devrimi’nin zaferine olan inancımızla yer aldık/almaya devam ediyoruz.

Şan olsun 46. yılında Proletarya Partisine!

Partimiz; son dönemde yaşadığı tasfiyeci-darbeci saldırıyı, dogmatizmi-bürokratizmi ve ilkesizliği mahkum ederek ve hangi kılıkla çıkarsa çıksın uzlaşmayarak, güçlü bir örgütsel bilinçle ve sınıf mücadelesine cevap olma kararlılığıyla karşılaşmıştır.

Partimizin başta Kaypakkaya yoldaş olmak üzere şehitlerimizden ve halk sevgisinden, aldığı güçle ve sınıf kininin öfkesiyle, “tarih yenilenmeyenleri affetmeyecektir” şiarının gereklerini yerine getirerek, ezilen tüm sınıflara, ulus, cinsiyet ve mezheplere umut olacağına inancımız tamdır.

24 Nisan’la simgeleşen Ermeni Soykırımı’nda katledilenleri saygıyla anarken egemenlerin bu zulüm düzenini yıkma kararlılığımızı, tüm halkların kardeşçe, ezilen ulusların özgürce yaşayacağı günleri gerçek kılma sözümüzü tekrarlıyoruz.

TKP/ML dava tutsakları olarak, Partimizin 46. yılını, mücadelede ısrarın ve inancın adı olmasını selamlayarak kutluyoruz.

Şan olsun 46. yılında Proletarya Partisine!

Nisan 2018

TKP/ML Hapishane Komitesi