TKP-ML KKB: CÜRETİ KUŞANAN KADINLARIN DİRENİŞİ İLE ÖZGÜRLÜĞE (VİDEO)

 CÜRETİ KUŞANAN KADINLARIN DİRENİŞİ İLE ÖZGÜRLÜĞE

 

Faşist TC devletinin emperyalist devletlerin desteğiyle işgal saldırılarını sürdürdüğü ve karşılığında da karış karış bedel ödeyerek savunduğumuz Rojava topraklarından 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü yaratanlara, savunanlara ve cüreti kuşanan kadınlara merhaba!

Erkek egemen sistem kadınlar üzerinde emek-beden-kimlik sömürüsüne devam ederken; Şili’den Haiti’ye, Cezayir’den Lübnan’a, Kazakistan’dan Bolivya’ya, Türkiye ve daha birçok ülkede Las Tesis dansıyla sokakları işgal eden kadınlar dünyada isyanın ve cüretin sembolü oldular. Yine Irak, İran ve daha birçok Ortadoğu ülkesinde patlak veren isyanlarda kadınlar kendi renkleri ve talepleriyle direnişin en ön saflarında yerlerini aldılar.

Ve Rojava…. Faşist T.C. devletinin Rojava’ya dönük işgal saldırıları devam etmektedir. Bu saldırılar ilk önce kadınları vuruyor.

Biz Daiş karanlığına ve TC faşizmine karşı cüreti kuşanan kadınlarız. Rojava Devrimi’ni ilmek ilmek ören kadınlar, yine bu işgal saldırılarına karşı bu toprakları karış karış sokak sokak mevzi mevzi savunacak ve devrim ile birlikte kazandıkları zaferi işgalcilere teslim etmeyecektir. Biz Komünist Kadınlar Birliği olarak Rojava Devrimi’ni Rojavalı kadınlar ve siper yoldaşlarımızla birlikte savunmaya devam edeceğiz.

Her gün en az 3 kadının öldürüldüğü Türkiye’de ise kadınların ve LGBTİ+ tüm hakları gasp edilmeye çalışılıyor. Kadınların her alanda söz ve yetki sahibi olmasının önü tıkanmaktadır. Ulusal sömürüsüyle yüzyıllardır ezilen Kürt kadınları cins kimlikleriyle de ikinci kez ezilmekte; fakat mücadelelerinden vazgeçmemektedirler. Kadın eş başkanlar hukuksuzca tutuklanmakta ve öncelikle Kürt kadını olmak üzere Kürt ulusunun iradesi gasp edilmektedir.

Devletin işgal, göç, kadın kırımı, çocuk istismarı, baskı, şiddet ve katliamlarla kadınları sindirme ve yok sayma politikalarına karşı tek tek ya da parçalı değil, birleşik kadın mücadelesini yaratarak bu sistemi parçalayacağız.

Biz Komünist Kadınlar Birliği’nin militanları olarak Merallerin, Sefagüllerin, Arinlerin, Sakinelerin, Serpillerin, Sibellerin Mercanların, Aynurların, Cerenlerin ve Saryaların direnişiyle güzelleşip, onların cüretiyle özgürleşeceğiz.

Gücümüzün örgütlülüğümüz, örgütlülüğümüzün özgürlüğümüz olduğunu bir kez daha yineliyor ve bütün kadınları TKP-ML KKB saflarında ataerkil sistemin tüm kurumlarına karşı savaşmaya çağırıyoruz.

TKP-ML KKB

Englısh: https://www.tkpml.com/tkp-ml-kkb-freedom-with-resistance-of-womens-who-courage-to-fight-video/