TKP-ML Komünist Kadınlar Birliği-Rojava Komitesi: Kuruluşunun 49. Yılında Partimiz TKP-ML’ye Şan Olsun!

Kuruluşunun 49. Yılında Partimiz TKP-ML’ye Şan Olsun!

49. mücadele yılına giren partimiz, kurulduğu günden bu yana sayısız kadın ve açık-kapalı kimlikli lgbti+’nin hem içte hem dışta yürüttüğü mücadelenin tanığı ve temeli olmuştur. Meral Yakar yoldaşla başlayan kadın özgürlük mücadelemiz kırlarda ve şehirlerde kadın komutan, militan ve savaşçıların deneyimiyle doludur. Sırmaların, Dileklerin, Sefagüllerin ve Güzellerin yaşamlarının son anlarına kadar sürdürdükleri kararlılık partimizin 1. Kongresi’nde Komünist KKB’nin kurulmasının habercisiydi.

Her türlü düşman saldırısına rağmen, partimiz başta kadın yoldaşlarımız olmak üzere her cinsel yönelim ve cinsiyet kimliğinden yoldaşlarımızın çabası sayesinde, her defasında yeniden ayağa doğrulmuş ve ileriye doğru atılmıştır. Çünkü Partimiz meşru mücadele temelini işçilerden, köylülerden ve onların kurtuluşu olacak MLM biliminden almaktadır. Bu temel doğrultusunda ilerleyerek her türlü zulme, yoksulluğa, saldır ve katliama karşı dayanışmayı ve mücadeleyi büyütmektedir.

Faşist TC devletinde, emperyalist-kapitalist ülkelerde, aslında her yerde, her türlü hastalığın ve yasağın etkisini en yoğun yaşayanlar yine kadınlar ve lgbti+lar olmaktadır. Bunu son olarak Covid-19 virüs salgınında da gördük. “Evde Kal” çağrıları homo/transfobik erkek egemen şiddetin görünmezliğini artırarak kadın ve lgbti+ düşmanlarına fırsat oldu.

Evlere hapsedilen lgbti+lar ve kadınlar fiziksel ve psikolojik şiddete maruz kalıyor. Ayrıca infaz düzenlemesi ile kadın ve çocuk katilleri, istismarcılar tekrar salıverildiler. Sokağa çıkma yasaklarıyla dayanışmamızın ve mücadelemizin önüne geçebileceğini zanneden bu erkek egemen sistemin temsilcileri bilsinler ki ne dayanışmamızın gücünden kurtulabilirler ne de namlularımızın hedefi olmaktan!

Partimiz TKP-ML’yi kadın özgürlük mücadelesinin sarsılmaz bir mevzisine dönüştürmek ve faşist Türk devletini dayandığı erkek egemenliği temelinden sarsmak için; Bizler de KKB Rojava olarak ölümsüzleşenlerimizden aldığımız bayrağı 49. yılında daha yükseğe çıkaracağımızın sözünü veriyoruz.

San olsun partimiz TKP-ML’ye, şan olsun KKB’ye!

Jin jiyan azadi!

Homo/transfobik devlet, yıkacağız elbet!

TKP-ML Komünist Kadınlar Birliği-Rojava Komitesi

Nisan 2020

Englısh: https://www.tkpml.com/tkp-ml-communist-womens-union-rojava-committee-glory-to-our-party-tkp-ml-in-the-49th-year-of-its-foundation/